Създаден с цел да изследва настоящите навици на инвеститорите и въздействието, което денонощната търговия с криптовалути може да окаже върху психичното здраве, The Sleep Judge проучи над 1,000 американци и разкри кои криптовалути причиняват най-голямо безпокойство.
Според популярния рецензент на продукти, свързани със съня, резултатите разкриват колко често американците проверяват своите инвестиции в крипто и как търговията с крипто влияе върху техния сън и взаимоотношения.
Проучването разкри, че поколението, което е инвестирало най-много в криптовалута, е поколение X, като 70% от респондентите, родени от 1965 до 1980 г., се идентифицират като крипто инвеститори. Бейби бумърите и милениалите не изоставаха твърде много – съответно 68% и 67%. По-малко от половината от анкетираните от поколението Z в момента са инвестирани в крипто.
„Най-голямото разделение между поколенията стана очевидно, когато попитахме за причините за инвестиране в крипто“, се чете в доклада, разкривайки, че 57% от бейби бумърите са инвестирани в крипто за пенсиониране, докато 49% от милениалите са инвестирани, за да печелят пари бързо.
Резултатите разкриха също, че докато повечето крипто инвеститори проверяват своите инвестиции седмично, 50% от поколение Z е най-вероятно да проверяват пазара ежедневно.
Почти 70% от неинвеститорите съобщават за добро до отлично качество на съня срещу около 63% от тези, които инвестират в крипто и, както показва проучването, има ясна връзка между количеството пари, които хората са инвестирали в крипто и колко добре са спали.
Тези, които са инвестирали по-малко от $1,000, съобщават за по-малко часове сън на нощ, отколкото тези с инвестиция, която е по-голяма от $1,000“, според доклада, като се добавя, че „може би тези с по-малко инвестиции са будни през нощта и се чудят как да увеличат своето портфолио или се тревожат за спад на пазара, който може да им причини загуби.
The Sleep Judge завърши проучването, като разгледа ефектите от търговията с крипто върху психичното здраве и взаимоотношенията на инвеститорите.
74% от бейби бумърите са загрижени за своите крипто инвестиции, следвани от милениалите (66%), поколение X (61%) и поколение Z (56%).
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Как да балансираме крипто портфолиото си?
Според проучването, крипто инвеститорите се появяват като по-стресирани от инвестиционните рискове, отколкото традиционните инвеститори.
71% от крипто инвеститорите срещу 63.9% от традиционните инвеститори заявиха, че ще бъдат стресирани, ако всичките им инвестиции бъдат загубени.
„Разделяйки го по тип криптовалута, притежателите на Биткойн (BTC) бяха едновременно най-малко разтревожени и най-малко депресирани в сравнение с други притежатели на криптовалути. Търговците на Ripple (XRP), Stellar (XLM) и Polkadot (DOT) съобщават, че се чувстват най-разтревожени и депресирани“, се казва в доклада, като се добавя, че крипто инвеститорите са по-малко доволни от отношенията между съпрузи и родители/деца, отколкото тези, които не са инвестирали в крипто.
„Поради своята денонощна природа, търговията с крипто може да се превърне в зависимост за някои хора по същия начин като хазарта. Според скорошни изследвания екстремните върхове и спадове на инвестиционните пазари могат да причинят проблеми с психичното здраве като стрес, тревожност и депресия“, се заключава в доклада.
Изпълнителният директор на JPMorgan Chase Джейми Даймън предупреди, че вероятността от рецесия в САЩ все още е голяма, посочвайки като основни заплахи за икономическия растеж геополитическата нестабилност и нерешените вътрешни проблеми.
Хайпът около блокчейн гейминга значително е затихнал, но експерти от бранша предполагат, че това затишие може да е знак за нещо положително: Узряване.
Според Мат Хуган, главен инвестиционен директор на Bitwise, неотдавнашното поскъпване на Биткойн може да е само началото, като той вижда възможност водещата криптовалута да удвои стойността си до края на годината.
Докато Етериум затвърждава ролята си в глобалния финансов пейзаж, Фондация Етериум стартира мащабна инициатива за осигуряване на бъдещата сигурност на мрежата.