НАЧАЛО Други

14-годишно момиче прави рекордни продажби на NFT в мрежата на Solana

20.10.2021 14:08 2 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
14-годишно момиче прави рекордни продажби на NFT в мрежата на Solana

Преди пет години младите хора не биха могли да си представят, че тяхното произволно изкуство може някога да е от полза, освен да задоволи изискванията в училище.

Днес нещата са различни. С бума на NFT, тийнейджърите привличат особено вниманието на колекционерите на дигитално изкуство, като събират милиони приходи от продажбата на незаменими токени.

Абигейл, известна още като “PeachSunday” в света на дигиталното изкуство, е една такава тийнейджърка, която има причина да се усмихне заради отдадеността си на рисуването. 14-годишната, която в момента е в първата си година в гимназията, наскоро спечели над $435,000 от продажбите на всичките си 8,000 изброени NFT, продадени чрез мрежата Solana.

Нейните произведения на изкуството, известни като “Belugies“, бяха включени в Alpha Art, пазар за NFT, който понастоящем позволява на потребителите да купуват/продават базирани на Solana NFT без такси за листинг.

Whale Orgs и детски болници получават част от приходите

Описана като “сладката колекция от ръчно илюстрирани, алгоритмично генерирани NFT, достъпни на Solana“, Абигейл казва, че произведенията на изкуството са вдъхновени от нейната любов към животните, креативността и различните морски създания със специално внимание към застрашения кит белуга.

Успешните купувачи ще съхранят своето изкуство в портфейлите, които използват за извършване на покупката, и те ще могат да ги видят във ‘фантомни‘ портфейли и на пазара Solana, след като интегрират договора.

Сега Абигейл планира да дари значителна част от приходите от своите първични и вторични продажби на NFT на няколко организации за китове белуга (10%) и Sunshine Kids Foundation, програма за детска болница (10%). Тя също така има планове да осинови белуги, чието спонсорство ще бъде дадено на случайни собственици на ‘Belugies‘.


ПРОЧЕТИ ОЩЕ
Инвеститор отказа рекордните $9.5 милиона за своето NFT

Бенямин Ахмед е друг 12-годишен художник, който прави сериозни печалби покрай NFT манията. С колекция, наречена “Weird Whales“, която има над 3,350 уникални NFT, програмистът-тийнейджър, който стартира проекта си като образователно начинание, вече е реализирал продажби на стойност над 1,800 ETH (приблизително $6,773,130).

Появата на дигитално изкуство и смарт договори откри нов начин за създателите, избягвайки физическите рисунки и творения, да участват в този така популярен пазар. Въпреки че се твърди, че 90% от всички издадени NFT са безполезни, новината за стартиране на NFT пазари от гигантски борси като Coinbase обрисува различна картина. Компании като Twitter, Tiktok и Visa вече проявиха интерес към тази индустрия, която изглежда се насочва към все  по-светло бъдеще.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

Илон Мъск отправи предупреждение за долара

Докато алиансът БРИКС се стреми да намали глобалната зависимост от щатския долар, Илон Мъск, собственик на X (бивш Twitter), Tesla и SpaceX, изрази сериозна загриженост за бъдещето на зелените пари.

04.05.2024 17:00 1 мин. четене

Колко добре се представя златото срещу инфлацията

Неотдавнашният скок на златото до рекордните $2,431 за тройунция на 12 април подчертава потенциала му като средство за предпазване от инфлация.

04.05.2024 15:30 2 мин. четене

Над $133 милиарда напуснаха американските банки

За пореден път се наблюдава тенденция за изтегляне на средства от банковата система на САЩ, както показват последните данни от системата за икономически данни на Федералния резерв (FRED).

04.05.2024 14:30 2 мин. четене

Още една държава прекратява дипломатическите си взаимоотношения с Израел

Все повече държави започват да странят от Израел и решават да прекратят всякакви дипломатически и търговски взаимоотношения с погълнатата от война нация.

04.05.2024 12:00 2 мин. четене

Подкрепете CryptoDNES

QR код към биткойн адреса:

QR код към етериум адреса:

Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.