Преди пет години младите хора не биха могли да си представят, че тяхното произволно изкуство може някога да е от полза, освен да задоволи изискванията в училище.
Днес нещата са различни. С бума на NFT, тийнейджърите привличат особено вниманието на колекционерите на дигитално изкуство, като събират милиони приходи от продажбата на незаменими токени.
Абигейл, известна още като „PeachSunday“ в света на дигиталното изкуство, е една такава тийнейджърка, която има причина да се усмихне заради отдадеността си на рисуването. 14-годишната, която в момента е в първата си година в гимназията, наскоро спечели над $435,000 от продажбите на всичките си 8,000 изброени NFT, продадени чрез мрежата Solana.
Нейните произведения на изкуството, известни като „Belugies„, бяха включени в Alpha Art, пазар за NFT, който понастоящем позволява на потребителите да купуват/продават базирани на Solana NFT без такси за листинг.
Описана като „сладката колекция от ръчно илюстрирани, алгоритмично генерирани NFT, достъпни на Solana„, Абигейл казва, че произведенията на изкуството са вдъхновени от нейната любов към животните, креативността и различните морски създания със специално внимание към застрашения кит белуга.
Успешните купувачи ще съхранят своето изкуство в портфейлите, които използват за извършване на покупката, и те ще могат да ги видят във ‘фантомни‘ портфейли и на пазара Solana, след като интегрират договора.
Сега Абигейл планира да дари значителна част от приходите от своите първични и вторични продажби на NFT на няколко организации за китове белуга (10%) и Sunshine Kids Foundation, програма за детска болница (10%). Тя също така има планове да осинови белуги, чието спонсорство ще бъде дадено на случайни собственици на ‘Belugies‘.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Инвеститор отказа рекордните $9.5 милиона за своето NFT
Бенямин Ахмед е друг 12-годишен художник, който прави сериозни печалби покрай NFT манията. С колекция, наречена „Weird Whales„, която има над 3,350 уникални NFT, програмистът-тийнейджър, който стартира проекта си като образователно начинание, вече е реализирал продажби на стойност над 1,800 ETH (приблизително $6,773,130).
Появата на дигитално изкуство и смарт договори откри нов начин за създателите, избягвайки физическите рисунки и творения, да участват в този така популярен пазар. Въпреки че се твърди, че 90% от всички издадени NFT са безполезни, новината за стартиране на NFT пазари от гигантски борси като Coinbase обрисува различна картина. Компании като Twitter, Tiktok и Visa вече проявиха интерес към тази индустрия, която изглежда се насочва към все по-светло бъдеще.
Coinbase направи важна крачка към разширяване на присъствието си в областта на децентрализираните финанси (DeFi), като привлече в екипа си ръководството на Opyn Markets, известна компания в сектора на DeFi дериватите.
Grayscale Investments призова Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) да разреши пускането на своя мулти-крипто ETF – Grayscale Digital Large Cap Fund – с аргумента, че по-нататъшни забавяния нарушават законоустановените срокове и нанасят вреди на инвеститорите.
Robinhood официално въведе услугите за стейкинг на Етериум (ETH) и Solana (SOL) за своите клиенти в САЩ, предлагайки на потребителите нов начин да печелят награди от своите крипто активи.
Изпълнителният директор на Binance Ричард Тенг сподели оптимистична прогноза за бъдещето на криптовалутите по време на участието си в предаването „Mornings with Maria“, като подчерта нарастващото глобално приемане, напредъка в регулаторните рамки и интеграцията на стратегически резерви.