Върховният съд на Лондон разпорежда на голямата крипто борса Binance да проследи и замрази сметките на крипто хакери зад предполагаем пробив на сигурността за $2.6 милиона.
Заповедта, публикувана миналата седмица, удовлетворява исканията на компанията за изкуствен интелект (AI) Fetch.ai за Binance да открие и замрази предполагаемо откраднатите активи.
Fetch.ai твърди, че на 6-ти юни хакерите са получили достъп до своите акаунти в Binance, които държат няколко крипто активи, включително Биткойн (BTC), Binance Coin (BNB), Tether (USDT) и собствения им токен Fetch.ai (FET).
Твърди се, че хакерите са изтъргували откраднатите криптовалути с огромна отстъпка на трета страна.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Дигиталната валута на Южна Корея ще бъде интегрирана в смартфоните на Samsung
Съдия Пелинг описва заповедта в препис от съдебното производство.
Издава се глобална заповед за замразяване срещу онези, които съзнателно са участвали в измамата, за да се гарантира по най-добрия възможен начин, че ищецът може да замрази активи, което ще позволи всяка преценка на съда да има реален ефект.
Сиедур Раман, партньор в адвокатската кантора Rahman Ravelli, която представлява Fetch.ai, казва пред Reuters, че липсващите активи са възстановими.
Трябва да разсеем мита, че крипто активите са анонимни. Реалността е, че с правилните правила и приложения те могат да бъдат проследени и възстановени.
Говорител на Binance твърди, че борсата помага за възстановяване на откраднатите активи.
Binance рутинно блокира акаунти, за които е установено, че извършват подозрителна дейност в съответствие с нашите политики за сигурност и ангажимента да гарантираме, че потребителите са защитени, докато използват нашата платформа.
Тъй като крипто пазарите набират скорост през втората половина на 2025 г., поредица от ключови регулаторни и макроикономически събития са готови да оформят настроенията, ликвидността и ценовите действия в пространството.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.
JPMorgan и други големи американски банки са подложени на натиск заради съдебен иск, целящ да премахне новосъздаденото от Бюрото за финансова защита на потребителите (CFPB) „правило за отворено банкиране“.