Вдъхновението се намира в най-странните места и в този случай вдъхновението за създаването на Етериум проследява произхода си от World of Warcraft.
В есе, публикувано на 19-ти декември, Бутерин разкри връзките между Етериум и World of Warcraft. 27-годишният програмист разкри, че е бил голям фен на онлайн ролевата игра през годините ѝ на формиране и е била необходима рутинна актуализация (patch), за да развали цялото му забавление.
„Роден съм през 1994 г. в Русия и се преместих в Канада през 2000 г., където ходих на училище. Играх с удоволствие World of Warcraft през 2007-2010 г., но един ден Blizzard премахна [компонент] на моя любим магьосник„, пише Бутерин. „Цяла вечер съм плакал, и в този ден разбрах какви ужаси могат да донесат централизираните услуги. Скоро реших да се откажа.„
Докато коментарите му предизвикаха интереса на общността, той омаловажи ефектите, като заяви, че директното вдъхновение за Етериум може би е „преувеличено„, но ефектите, които актуализацията имаше, бяха дълбоки и оставиха трайно впечатление върху него. Споменатата актуализация се случи на 14-ти април 2009 г. и дойде с няколко радикални промени в играта и разделение между играчите. Може би Виталик Бутерин се надяваше, че създателите подлагат промените на гласуване, вместо да ги правят произволно.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: NFT геймингът е генерирал $2.32 милиарда приходи през третото тримесечие
Името Етериум също има връзка с научната фантастика, тъй като Бутерин по-рано разкри, че името идва от списък с измислени научни елементи в Wikipedia.
В есето си, озаглавено ‘Политическата ос на булдозери срещу ветокрация‘, Бутерин разделя политическия спектър на две – булдозерите и привържениците на ветокрацията. Програмистът изрази мнение, че булдозерите са участници със силата да правят важни, но „потенциално рискови и разрушителни неща“ без разрешение. При ветокрация разрушителните ходове ще изискват „подпис“ на различните участници в схемата.
Той отбеляза, че базовите слоеве на блокчейн трябва да бъдат ветократични, докато управлението на приложния слой може да бъде по-удобно за булдозерите. Той добави, че булдозерите правят сериозни промени, докато ветокрацията е необходима за запазване на промяната, създадена от булдозерите.
Въпреки последните признаци на икономическа сила, милиардерът инвеститор Стив Коен остава предпазлив относно перспективите за САЩ, предупреждавайки, че растежът може да се забави повече, отколкото пазарите са склонни да признаят.
Вълна от икономически тревожни сигнали разклаща доверието във финансовото състояние на Япония.
Според информация, правителството на САЩ се готви да облекчи изискванията за капиталови резерви за големите банки, което може да промени начина, по който финансовите институции управляват риска, и да поднови дебата за регулаторните предпазни мерки.
Крипто пазарът изглежда навлиза в критична фаза, като анализаторите предполагат, че едно последно коригиращо движение може да бъде предшественик на значително рали – особено сред алткойните.