Начало » Повечето мултинационални бизнеси използват поне един вид криптовалута

Повечето мултинационални бизнеси използват поне един вид криптовалута

23.11.2021 20:38 2 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Повечето мултинационални бизнеси използват поне един вид криптовалута

Ново проучване от фирмата за финансова информация PYMNTS.com разкрива, че по-голямата част от мултинационалните компании сега използват поне един вид крипто актив.

Проучването, което изследва приемането на криптовалути и блокчейн, събра данни от ръководители на 250 трансгранични бизнеса, опериращи в множество страни и с годишни приходи от поне $10 милиона. Фирмата също така проучи 250 финансови институции (ФИ), включително банки и финтех фирми.

Според проучването криптовалутата предлага множество предимства на мултинационалните компании, включително намалени транзакционни разходи и по-лесни процедури за плащане. Проучването подчертава, че 58% от мултинационалните фирми използват поне една форма на криптовалута, като Биткойн (BTC) е най-широко използвана – 31%. Междувременно 29% от трансграничните фирми използват стабилни монети, а 24% използват Етериум (ETH).

Изследването също така разкрива, че по-големите мултинационални фирми са по-склонни от по-малките си колеги да използват дигитални активи. Повече от 80% от фирмите, генериращи $1 милиард годишни приходи, използват поне един вид криптовалута. Цифрата пада до 7.7% за компании, генериращи между $10 милиона и $49 милиона годишни приходи.

В допълнение, 46% от фирмите, генериращи $1 милиард годишни приходи, в момента използват Биткойн, следвани от Етериум (36.8%), стабилни монети (34.5%) и XRP (32.2%).


ПРОЧЕТИ ОЩЕ
Анализатор предвижда 800% печалби за този алткойн

Въпреки че мултинационалните компании започват да изследват криптовалутите, финансовите институции изглежда са зад кривата.

Според проучването на PYMNTS,

Само една на всеки 10 финансови институции в момента предоставя на своите B2B (бизнес към бизнес) клиенти възможността да използват криптовалута, въпреки значителния интерес. Фирмите, които са приели криптовалута, често се сблъскват с проблеми при използването ѝ като инструмент за плащания при липса на стабилно, техническо решение за трансгранични плащания, но само 4% от финансовите институции, които не предоставят достъп до криптовалута на своите клиенти, имат категорични планове за това.

Проучването на PYMNTS установява, че само 10% от финансовите институции дават на своите клиенти достъп до криптовалута. Биткойн е най-често предлаганият (6%), като стабилните монети, Биткойн Кеш (BCH) и Етериум са само по 4%.

Пълният доклад можете да прочетете тук.

Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

Тази държава забрани транзакциите с американски долари на територията на страната

В Източна Африка се извършва смела парична промяна, като в една от страните вече е забранено използването на чуждестранни валути, включително американския долар, за всички местни транзакции, което е ясен знак за твърда стъпка към финансова суверенност.

19.05.2025 18:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Павел Дуров с шокиращи разкрития за европейското правителство

Основателят на Telegram Павел Дуров разкри, че е отхвърлил натиска от страна на западноевропейско правителство да цензурира политическото съдържание в приложението за съобщения в навечерието на президентските избори в Румъния.

19.05.2025 15:17 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Китай се освобождава от американски държавни облигации – какво следва?

Докато световното търсене на американски дълг нараства, Китай се движи в обратна посока.

19.05.2025 12:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Ето какви са най-новите промени във финансовата стратегия на Майкъл Бъри

Майкъл Бъри, станал известен с филма „The Big Short“, отново развълнува пазарите с промените в позициите на портфолиото на своя хедж фонд — този път, залагайки силно песимистично.

19.05.2025 6:00 1 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.