Един от най-големите Биткойн китове в света прехвърли BTC на стойност над $913 милиона тази седмица.
Blockchain.com отбелязва, че неизвестен портфейл е прехвърлил повече от 15,078 BTC срещу такса от едва 0.00001660 BTC, на стойност около $0.99 към момента на писане, по-рано тази седмица.
Изпращащият портфейл вече е празен, но в момента щеше да е 53-ият най-богат Биткойн адрес в света, ако не беше прехвърлянето, според BitInfoCharts.
Втори неизвестен адрес получи токените, прехвърляйки по-голямата част от тях, по-малко от час по-късно, в трети неизвестен портфейл.
Около час и половина след получаване на BTC, третият неизвестен портфейл изпрати биткойните на четвърти неизвестен адрес.
Час и половина след като получи BTC от третия портфейл, четвъртият неизвестен портфейл прехвърли криптовалутите на пети неизвестен адрес, където се намират в момента.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Испания на път да пуснат своя първи Биткойн ETF
Този пети неизвестен адрес е поел титлата на 53-ия най-богат Биткойн портфейл в света, с активи на стойност около $898 милиона към момента на писане, според BitInfoCharts.
Биткойн се търгува около $60,000 към момента на публикуване, което е спад от 12% за седмицата.
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
На 21 април Биткойн за кратко премина границата от $88,000, отчитайки ръст от 3% за последните 24 часа.
Нова вълна от спекулации се появи на крипто пазара след голямата емисия на стабилни монети от Tether, която по-рано днес тихомълком eмитира USDT на стойност $1 милиард в мрежата на Tron.
Японската инвестиционна компания Metaplanet увеличи притежанията си в Биткойн до над $400 милиона, след като придоби 330 BTC за $28.2 милиона на средна цена от $85,605.
Биткойн се завърна, като за кратко надхвърли $87,000 за пръв път от седмици насам, тъй като условията за ликвидност в световен мащаб се подобряват, а институционалните играчи демонстрират признаци на подновен апетит, макар че опасенията около търговската несигурност в САЩ държат по-широките пазари под напрежение.