Santander, водещата банкова услуга в Испания, потвърди, че се правят планове за пускане на първия им Биткойн ETF. Подтикнати от общественото търсене, служителите на банката разкриха, че проектът се работи от няколко месеца.
„Нашите клиенти искат да купуват Биткойн (BTC), но ние доста бавно го приемаме поради регулаторни проблеми. Сега сме на път да предложим крипто ETF“, потвърждава председателят Ана Ботин, изпълнителен директор на Santander.
Испанските крипто регулации обаче изглеждат неясни. Това може да е причината Santander да не посочи точната времева рамка на тяхното пускане на BTC ETF. Освен това до тази дата ETF не е официално регистриран в CNMV, испанската регулаторна агенция за ценни книжа.
Испанските инвеститори също имат доста студено отношение към криптовалутата, най-вероятно поради незадоволителното ниво на регулация. Мнозина обаче вярват, че приемането на BTC ETF може да осигури така необходимия тласък.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Биткойн дава обещаващи признаци – какво да очакваме?
Анализаторите се надяват, че този променящ играта ход може отново да стимулира по-нататъшен растеж на Биткойн заедно с други криптовалути. По същия начин се очаква и приходите на банката да се повишат, което означава, че приемането ще бъде от взаимна полза.
От Standard Chartered твърдят, че суверенните фондове и свързаните с правителството институции все повече се обръщат към непряки стратегии за увеличаване на експозицията към Биткойн, което подкрепя смелата прогноза на банката, че ВТС ще достигне $500,000 преди 2029 г.
Съоснователят на BitMEX Артър Хейс счита, че нарастващият дълг на САЩ може да се превърне в неочакван тласък за Биткойн, прогнозирайки, че водещата криптовалута може да скочи до $250,000 преди края на годината и да достигне $1 милион до 2028 г.
Германия губи над $2 милиарда, разпродавайки прекалено рано конфискуваните ВТС токени.
След седмици на слаба активност, търсенето на спот Биткойн ETF-ите, регистрирани в САЩ, се повиши в понеделник, като нетните постъпления достигнаха $667.4 милиона – най-силният дневен резултат за повече от две седмици.