Адвокатът на SEC Дъган Блис се оттегли от делото срещу Ripple.
Дъган Блис, старши съдебен съветник в Американската комисия по ценни книжа и борси, иска разрешението на съда да се оттегли от делото на агенцията срещу Ripple.
Адвокатът казва, че напуска агенцията, след като е прекарал там над 10 години.
След напускането на Блис SEC ще бъде представляван от останалите адвокати: Хорхе Г. Тенейро, Дафна А. Ваксман, Джон А. Даниелс и други.
Съдебният процес се ръководи от адвоката на SEC Преети Кришнамурти.
Делото срещу Ripple все още е в досъдебната фаза на откриване. SEC в момента се стреми да разшири броя на депозициите.
По-рано този месец съдията на магистрата Сара Нетбърн даде зелена светлина на исканията за меморандум за разбирателство (MoU) на SEC, които се изпращат до чуждестранни регулаторни органи за ценни книжа, за да получат документи от чуждестранни платформи за търговия и партньорите на Ripple извън САЩ.
През април съдът уважи искането на Ripple да принуди SEC да представи документи, свързани с Биткойн, Етериум и XRP.
По време на конференция от 9-ти април Блис заяви, че агенцията не е заела официална позиция по отношение на Етериум въпреки коментара на Бил Хинман, бивш директор на Отдела за корпоративни финанси на SEC, относно ETH, който не е ценна книга:
Така че искам да поясня, че това е моето разбиране за текущата ситуация и не искам да бъда прекалено техничен, но самата SEC, моето разбиране, не е заела официална позиция. Няма действие, което да предприеме, за да се каже, че Биткойн не е ценна книга, Етериум не е ценна книга.
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
Скорошна кибератака, насочена към профил в социалните медии на правителствен служител на Обединеното кралство, подчерта продължаващите опасения относно крипто измамите онлайн.
Бивш NFT трейдър е изправен пред потенциална присъда в затвора, след като призна, че е укрил милиони печалби чрез недекларирани продажби на дигитални активи.
Изследователи в областта на киберсигурността алармират за появата на нова и все по-усъвършенствана атака, насочена към крипто общността.
Усилията на Австралия за борба с крипто измамите се засилиха, като Комисията за ценни книжа и инвестиции (ASIC) се насочи към 95 компании, за които се твърди, че са участвали в схеми, като например „pig butchering“.