UBS плаща на своите младши банкери еднократен бонус от $40,000.
Това е почти двойно предложенията на някои от конкурентите на банката, тъй като инвестиционните банки увеличават заплатите и привилегиите, за да осигурят нови кадри.
Швейцарската банка е готова да изплати бонуса наред с редовното увеличение на заплатите през следващия месец, според запознато с въпроса лице. Сумата е два пъти по-голяма от тази, предложена от Credit Suisse на юношите си като еднократен бонус.
Инвестиционните банки въвеждат увеличение на заплатите и специални бонуси, както и реформиране на работните практики за своите младши банкери, тъй като отливът на кадри се е увеличил по време на пандемията на Covid-19.
Изтекла презентация от група от 13 анализатори на Goldman Sachs през март, очертаваща 100-часови седмици и влошено психично здраве, доведе до подновяване на търсенето от страна на индустрията, която изисква брутален работен режим за своите млади кадри.
Повишаването на заплатите и бонусите бяха допълнени от засилването на политиките, диктуващи почивните дни, и фокус върху намаляването на ненужната работа или отлагането на работа за последния момент.
Financial News съобщи за плановете на UBS да въведе нов промоционален бонус за своите анализатори през април. Bloomberg първо спомена цифрата $40,000.
Повечето големи инвестиционни банки, включително Goldman Sachs, JPMorgan, HSBC, Lazard, Jefferies и UBS, увеличиха броя на младите таланти, тъй като активността на сделките достигна рекордни нива през първото тримесечие.
JPMorgan наема около 190 анализатори и сътрудници, съобщи FN, докато HSBC увеличи заплащането на своите юноши като част от поредица от мерки, насочени към намаляване на стреса.
Главният глобален стратег на JPMorgan Chase изрази предпазливо мнение за американската икономика, предполагайки, че макар и пълна рецесия да може да бъде избегната, краткосрочните перспективи сочат бавен и неравномерен растеж.
Президентът на САЩ Доналд Тръмп поднови критиките си към политиката на Федералния резерв, призовавайки за бързо понижение на лихвените проценти и изрази съмнения в способността на председателя на Фед Джером Пауъл да се справи с процеса.
FTX, фалиралата крипто борса, която е в центъра на един от най-големите скандали в индустрията, се готви да започне мащабни изплащания на кредиторите си, считано от 30 май.
Изпълнителният директор на JPMorgan Chase Джейми Даймън предупреди, че вероятността от рецесия в САЩ все още е голяма, посочвайки като основни заплахи за икономическия растеж геополитическата нестабилност и нерешените вътрешни проблеми.