В скорошен влог в своя YouTube канал, познатият като 'Лудият репортер' Даниел Петканов заяви, че е инвестирал сумата от 40,000 лева в криптовалути.
Във видеото Петканов обяснява как негова близка го запалила на тема криптовалути, като му споделила за невероятните печалби, които тя е направила, с минимална инвестиция.
От там той сметнал, че трябва задължително да навлезе в пространството, за да не изпусне потенциални печалби.
Лудият репортер обяснява как изпитал сериозни затруднения, когато е пробвал да депозира тези 40,000 лева в крипто борса. Както повечето запознати с крипто пространството в България вече знаят, не всички банки разрешават транзакции от и към крипто борси. Това също предполагаемо е представлявало проблем за интернет звездата, тъй като той се опитал да изпрати директен депозит от негова банка към Binance, при което транзакцията му е била върната, по негови думи.
След неуспешен опит за транзакция чрез банка, Петканов се опитал да използва трансфер чрез дебитна/кредитна карта, но и вторият му опит за депозит бил неуспешен.
Във видеото си твърди, че след известно време търсене, той намерил българско обменно бюро, което безпроблемно му помогнало да инвестира в два алткойна. Криптовалутите, които той е избрал, са Polkadot (DOT) и Cardano (ADA).
Журналистът Любомир Жечев направи отговор на видеото на Дани Петканов като заяви, че според него това, което Лудия репортер прави, е не друго, а обикновена реклама на въпросния български обмен и неоправдано агитира аудиторията си да последва неговия пример и да инвестира в криптовалути, за да ‘не изпусне големите печалби‘.
Независимо дали е истина или не, едно нещо, което Петканов споменава във видеото си, резонира с настроенията на целия крипто пазар, а именно предположението, че пазарът е в своя разгар и тепърва ще се разгръща все повече поле за развитие.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.
JPMorgan и други големи американски банки са подложени на натиск заради съдебен иск, целящ да премахне новосъздаденото от Бюрото за финансова защита на потребителите (CFPB) „правило за отворено банкиране“.
Крипто пазарът остава твърдо на територията на „алчността“, като индексът на CoinMarketCap за страха и алчността е 69/100 на 19 юли. Въпреки скромния 24-часов спад от 71, индексът вече се задържа над 60 в продължение на 11 последователни дни.