Инвеститорите в Япония увеличиха притежанията си на крипто в ранните етапи на пандемията, преди правителството да изплати икономически помощи.
Според доклад от 13-ти юли от японския вестник Nikkei, Банката на Япония разкри, че предлагането на M3 в страната – мярка за различни парични средства в обращение – се е увеличило с 5,9% през юни до 13,5 трилиона долара.
Размерът на ликвидните активи, достъпни за жителите на Япония, се е увеличил след издаването на 100 000 йени от правителството – приблизително 936 долара – облекчителни плащания на физически лица, 300 000 йени към някои домакинства и други плащания на компании в отговор на епидемията от коронавирус.
Nikkei съобщи, че подобни плащания са направили паричния поток в Япония „изобилен“ с по-малко увеличаване на навиците им на харчене. Ако тези пари вървят към произволен брой активи на пазара, те биха могли да образуват балон, тъй като количественото облекчаване продължава, докато инфлацията е ограничена.
През април бе съобщено, че броят на покупките за 1200 долара на крипто борсата Coinbase се е увеличил четири пъти през март. Данните сочат, че американците може би са използвали издадените от правителството чекове, предназначени за икономическо облекчение, за да инвестират в криптовалута по време на карантината в цялата страна.
През март инвеститорите в Япония увеличиха притежанието си на основни криптовалути с 11% за Биткойн (BTC), 5,7% за Етериум (ETH) и 6,4% за Ripple ( XRP ), както и умерени печалби за други алткойни.
Издаването на облекчителни помощи в размер на 936 долара в Япония започна през април. Това означава, че жителите на Япония са инвестирали по-сериозно в криптовалути след „Черния четвъртък“ и по време на ранните мерки в страната за предотвратяване на разпространението на коронавирус.
Goldman Sachs вече очаква Федералният резерв да започне да намалява лихвените проценти по-рано от предварителните прогнози, като предвижда първото понижение още през септември 2025 г.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.
Докато президентът Тръмп ускорява стратегията си за мита преди крайния срок на 1 август, нови писма от Белия дом разкриват официални търговски предупреждения, изпратени до редица държави, включително Тунис, Камбоджа, Индонезия и други.
Технологичният милиардер Илон Мъск представи ново политическо движение, наречено „America Party“, което позиционира като пряко предизвикателство към дългогодишната двупартийна система в Съединените щати.