На 25-ти април, уважавани медии в Япония и Китай съобщиха, че диктаторът на Северна Корея, Ким Чен Ун, е починал след неуспешна сърдечна операция.
Докато Северна Корея тепърва официално потвърждава смъртта на своя върховен лидер, новината предизвика спекулации за това какво би направило ‘Кралството на отшелниците’ с огромните залежи на Биткойн (BTC).
Twitter профилът „Russian Market“, който изглежда е част от Zero Hedge, разбули дискусията, като предложи Северна Корея да продаде своите BTC в случай на смърт на Ким Чен.
Както се съобщава, една от най-изолираните страни по света хаква крипто борсите, за да заобиколи западните санкции и да продължи да спонсорира ядрената си програма. Според Организацията на обединените нации, Северна Корея е събрала криптовалута на стойност над $670 милиона към март 2019 г.
Миналия месец правителството на САЩ повдигна обвинения срещу двама китайски хакери, свързани със Lazarus Group в Северна Корея.
И все пак крипто общността в Twitter прие публикацията със скептицизъм. Фактът, че Северна Корея притежава много BTC, не означава непременно, че ще започне да я продава заради смъртта на Ким, оприличавайки криптовалутите на уран и риба.
Междувременно, изпълнителният директор на Galaxy Digital, Майк Новограц, просто отговори с „купете Биткойн“ в отговор на туита на Антъни Помплиано за авторитарния лидер.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.
Според нов доклад на The Telegraph Министерството на вътрешните работи на Обединеното кралство се готви да ликвидира огромно количество конфискувани криптовалути – Биткойн на стойност най-малко $7 милиарда.
JPMorgan и други големи американски банки са подложени на натиск заради съдебен иск, целящ да премахне новосъздаденото от Бюрото за финансова защита на потребителите (CFPB) „правило за отворено банкиране“.