Проучване, публикувано на 31-ви март, разкри, че висшите търговски ръководители смятат, че големите компании в бизнеса биха били заинтересовани да се възползват от неотдавнашния спад на криптовалутите, по-специално Биткойн (BTC).
Според доклада „Приемане на дигитални активи за търговия“, публикуван от разузнавателната платформа Acuiti, около 100 места, способни да търгуват криптовалути, са стартирали за институционални клиенти.
Проучването показва по-голямо възприемане на дигиталните активи сред доставчиците на услуги за продажба (26%) в сравнение с традиционните търговски фирми (17%). То обаче пояснява, че степента на осиновяване е ограничена до CME или Bakkt.
Всички фирми за търговия с криптовалути, които бяха проучени в доклада, разбраха, че има растящ интерес към Биткойн дериватите. Около 57% от традиционните търговски фирми са търгували с Биткойн, докато 29% са търгували с деривати на Етериум (ETH).
Едно от откритията на проучването е, че въпреки че XRP се класира като осмият най-популярен дигитален актив, XRP / USD е на 5-о място в класацията на предпочитана двойка криптовалути в рамките на институционалните фирми. Техните първи основни съображения са ликвидността, волатилността и възможностите за арбитраж.
Едно от най-големите притеснения сред всички анкетирани търговски институции, включително онези, които все още чакат да търгуват с дигитални активи като криптовалути, бeше уязвимостта на сигурността на борсите и опасенията от хакерство.
Друга тревога, подробно описана в доклада, е страхът от щети на репутацията, поради което много търговски институции не искат да предлагат дигитални активи сред портфолиото си.
Въпреки че проучването все още вярва, че степента на масово приемане остава ниска, бъдещето изглежда светло в това отношение. 97% от традиционните търговски фирми обмислят да търгуват с дигитални активи в рамките на следващите две години.
Главният глобален стратег на JPMorgan Chase изрази предпазливо мнение за американската икономика, предполагайки, че макар и пълна рецесия да може да бъде избегната, краткосрочните перспективи сочат бавен и неравномерен растеж.
Президентът на САЩ Доналд Тръмп поднови критиките си към политиката на Федералния резерв, призовавайки за бързо понижение на лихвените проценти и изрази съмнения в способността на председателя на Фед Джером Пауъл да се справи с процеса.
FTX, фалиралата крипто борса, която е в центъра на един от най-големите скандали в индустрията, се готви да започне мащабни изплащания на кредиторите си, считано от 30 май.
Изпълнителният директор на JPMorgan Chase Джейми Даймън предупреди, че вероятността от рецесия в САЩ все още е голяма, посочвайки като основни заплахи за икономическия растеж геополитическата нестабилност и нерешените вътрешни проблеми.