Основателят на IOTA съобщи, че ще изплати обезщетения на потребителите засегнати от хака на мрежата.
В разговор с Cointelegraph, основателят на IOTA – Дейвид Сйонстебо – разкри, че ще обезщети потребителите засегнати от хака. Въпреки че не са пуснали мрежата все още, целта е да се пусне около 10-ти март.
Подобно отношение не е често срещано в крипто пространството. В повечето случай, никой не поема отговорност, когато има хак, докато Сйонстебо ще изплати на всичките 46 жертви от собствения си джоб.
В средата на февруари, мрежата трябваше да бъде спряна, след като хакери се възползваха от масивен пропуск в официалното приложение за портфейл на IOTA.
След хака, стойността на монетата спадна с 26%, от $ 0.27 до $ 0.20.
Разработчиците са се ангажирали със създаването на нов Trinity портфейл. По повод обезщетението, Сйонстебо каза следното:
Това определено са много пари, но ако целта ми беше пари, то аз имах сериозни възможности да максимизирам приходите си в последните две години. Не го направих, обаче. За мен, главната цел е да построим бъдеще, базирано на нашето виждане.
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
Скорошна кибератака, насочена към профил в социалните медии на правителствен служител на Обединеното кралство, подчерта продължаващите опасения относно крипто измамите онлайн.
Бивш NFT трейдър е изправен пред потенциална присъда в затвора, след като призна, че е укрил милиони печалби чрез недекларирани продажби на дигитални активи.
Изследователи в областта на киберсигурността алармират за появата на нова и все по-усъвършенствана атака, насочена към крипто общността.
Усилията на Австралия за борба с крипто измамите се засилиха, като Комисията за ценни книжа и инвестиции (ASIC) се насочи към 95 компании, за които се твърди, че са участвали в схеми, като например „pig butchering“.