В поредица от публикации в Twitter, Дейвид Шварц, CTO на блокчейн компанията Ripple, който също е главен архитект на собствения си софтуер, отговори на някои въпроси за създаването или унищожаването на XRP.
Той обясни, че валидаторите не могат просто да унищожат XRP токени, които се съхраняват в ескроу портфейла на компанията.
Според Шварц, никой не може да създаде повече токени поради определени „сигурности“ в софтуера, които предотвратяват повече издавания. Общото циркулиращо предлагане на XRP възлиза на 100 милиарда токена, като близо 60 процента от тях са заключени в ескроу портфейла на Ripple.
Собствениците на XRP могат да заключат или унищожат своите токени, ако искат. Ако обаче валидаторите потенциално въстанат срещу Ripple и решат да изгорят активите, заключени в ескроу, сървърът, който захранва главнатас счетоводна книга на XR, просто ще ги счита за несъгласни, което може потенциално да спре мрежата.
Шварц твърди, че промяната на правилата ще изисква хард форк. Онези участници в мрежата, които са съгласни с тях, ще трябва да актуализират своя код.
Още през септември някои членове на общността на XRP, които бяха недоволни от продажбите на компанията, решиха да създадат форк, наречен Ripple One. Този план, обаче, така и не се осъществи.
Truth Social, платформата, основана от Доналд Тръмп, навлиза все по-дълбоко в крипто пространството с планове за създаване на токен, свързан с нейните премиум услуги.
Нова справка на ончейн данните разкрива топ 10 на субектите, притежаващи най-големите резерви от Етериум (ETH), което подчертава как натрупването от институционални и организационни субекти променя пейзажа.
Binance Futures ще разшири предлагането си на деривати с добавянето на два нови безсрочни договора с маржин в долари: CROSSUSDT и AINUSDT.
Shiba Inu (SHIB), популярната меме монета, отбеляза значителна волатилност през изминалата година. За инвеститорите, които са уцелили правилния момент на пазара, печалбите са значителни.