Изпълнителният директор на Ripple, Брад Гарлингхаус, си представя, че блокчейн компанията за разплащания ще бъде на нивото на гиганта за електронна търговия Amazon след пет години.
В интервю с Джулия Чатърли от CNN в понеделник, Гарлингхаус обясни, че Ripple и XRP са в добра позиция, въпреки краткосрочния акцент върху цената.
Гарлингхаус избра да се съсредоточи върху дългосрочните перспективи както за Ripple, така и за криптовалутата. Той подчерта потенциала за растеж на Ripple във финансовата и платежната екосистема, като визира проекти като Coil предлагат реални решения и иновации.
„Изпълнителният директор на Ripple също похвали растежа на своята компания през последната година, въпреки мечия пазар“ – каза той.
Ние добавихме повече от 150 служители миналата година, в момент, който мисля, че другите са били по-малко фокусирани върху решаването на проблеми в реалния свят. През последните седмици имаше множество уволнения в крипто общността.
Гарлингхаус цитира сериозния растеж на Amazon от онлайн търговец на книги до гигант за електронна търговия като компания, на която Ripple подражава.
Той каза на Чатърли, че се надява след 5 години да са на нивото на Amazon, каквото го виждаме в момента.
Тъй като крипто пазарите набират скорост през втората половина на 2025 г., поредица от ключови регулаторни и макроикономически събития са готови да оформят настроенията, ликвидността и ценовите действия в пространството.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.
JPMorgan и други големи американски банки са подложени на натиск заради съдебен иск, целящ да премахне новосъздаденото от Бюрото за финансова защита на потребителите (CFPB) „правило за отворено банкиране“.