Илон Мъск бе споменат в контекста на криптовалутите главно, когато измамници се захващат за работа и използват името или да предлагат на жертвите си Tesla.
По някое време през август 2018 г. Мъск заяви, че се е заинтересувал от Етериум (ETH), дори ако други казват, че е измама.
В скорошна публикация в Twitter, Мъск заявява, че за него Биткойн не е ‘спасението’. Общността прие, че изпълнителният директор на Tesla не вярва в Биткойн като актив.
Bitcoin is *not* my safe word
— Elon Musk (@elonmusk) January 10, 2020
Осъзнавайки колко важно би било за крипто индустрията и за цената на Биткойн ако Илон Мъск стане един от „крипто привържениците“, някои от неговите последователи се опитаха да го убедят, че BTC си заслужава неговото внимание и подкрепа.
В четвъртък бе съобщено, че виден инвеститор в Stanphyl Capital, Марк Б. Шпигел, е сравнявал Tesla и BTC, казвайки, че ако BTC може да бъде използван от престъпници, тогава същите престъпници всъщност могат да управляват Tesla.
Биткойн миньорите изглежда преразглеждат стратегията за резервите си след дълъг период на разпродажби.
Онлайн платформата за търговия eToro увеличи мащаба на първичното си публично предлагане до $620 милиона, след като цената на акциите й се оказа по-висока от първоначално очакваното.
Най-големите купувачи на Биткойн през 2025 г. няма да бъдат дребните търговци, нито дори гигантите в ETF сферата – а бизнеса.
Tether навлезе на тайландския пазар с токенизирания си златен актив, като местната борса Maxbit става първата в страната, която регистрира продукта.