Агенцията за резервации на хотели Travala, която е сред пионерите в приемането на криптовалути, сподели последния си месечен отчет за 2019 г.
Изглежда, че напредъкът им през последното тримесечие за 2019 г. беше блестящ!
Според доклада, 1528 нощувки са резервирани през Travala през декември 2019 г. Това представлява над 15% увеличение спрямо ноември, когато са били резервирани 1326 нощувки.
Може е да се каже, че фокусът на Travala върху плащанията с криптовалути е изключително устойчив. Миналия месец, повече от 60% от всички резервации на Travala бяха платени с помощта на криптовалути.
Биткойн остава най-популярното средство за разплащане, тъй като 28% от плащанията се извършват чрез този блокчейн. Собствената монета на Travala (AVA) и Биткойн Кеш (BCH) задържат съответно втората и третата позиция.
Стартирана през 2018 г., платформата за резервации Travala демонстрира примера за това как секторът на „реалния свят“ може успешно да реализира своя бизнес модел. През ноември 2019 г., платформата официално обяви, че е сключила стратегическо партньорство с публично търгувания гигант, Booking.com.
В момента Tralava приема 20+ криптовалути, включително Биткойн, Биткойн Кеш, Ripple, Етериум , Tron, Binance Coin , както и стабилнтие монети GUSD, DAI и TUSD. Също така, платформата издаде своята монета AVA на NEO платформата.
Тъй като крипто пазарите набират скорост през втората половина на 2025 г., поредица от ключови регулаторни и макроикономически събития са готови да оформят настроенията, ликвидността и ценовите действия в пространството.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.
JPMorgan и други големи американски банки са подложени на натиск заради съдебен иск, целящ да премахне новосъздаденото от Бюрото за финансова защита на потребителите (CFPB) „правило за отворено банкиране“.