Шефът на nChai, Крейг Райт, не се отмята от собствените си твърдения, че той е истинският създател на Биткойн.
В скорошно интервю по Skype, той сподели документ с времево клеймо, който трябва да разкрие произхода на псевдонима „Сатоши Накамото„. Въпреки това е твърде размазано, за да се разберат всички подробности.
Изглежда, че Томинага Накамото, един от лидерите на японското движение за „просветление“ през XVIII век, беше истинското вдъхновение зад най-известното име в общността на криптовалутите. Според документа, статията за Накамото е била достъпена от Райт още на 1-ви май 2008 г., шест месеца преди публикуването на бялата книга на Биткойн.
Накамото може да се третира като японската версия на Адам Смит, бащата на шотландското просвещение. Накамото е писал за „честни пари“, които сякаш са резонирали с Райт. Той твърди, че дори имал някои общи черти на характера с японския философ.
„Накамото беше тих, но нетърпелив по характер“ и си помислих. Това звучи като мен.“
Реалната идентичност на тайнствения създател на Биткойн, който се оценява да контролира около 1 милион BTC ($7,1 милиарда по време на писане), остава неизвестна. Това създаде място за появата на много опортюнистични самозванци, които твърдят, че са тези, които са дали на света първата децентрализирана дигитална валута.
Междувременно, мъж на име Дориан Накамото неволно се появи под светлината на прожекторите, след като журналистката Лия МакГрат Гудман лъжливо твърди, че той може да е истинският създател на Биткойн в нейната противоречива статия, публикувана в Newsweek.
JPMorgan и други големи американски банки са подложени на натиск заради съдебен иск, целящ да премахне новосъздаденото от Бюрото за финансова защита на потребителите (CFPB) „правило за отворено банкиране“.
Крипто пазарът остава твърдо на територията на „алчността“, като индексът на CoinMarketCap за страха и алчността е 69/100 на 19 юли. Въпреки скромния 24-часов спад от 71, индексът вече се задържа над 60 в продължение на 11 последователни дни.
През изминалата седмица крипто индустрията отбеляза голям напредък в DeFi, NFT, AI и платформите от втори слой.
Крипто борсата Bullish, подкрепена от инвеститора милиардер Питър Тийл, официално подаде заявление за първично публично предлагане (IPO), с което направи важна стъпка към навлизане на публичните пазари.