TravelbyBit - онлайн туристическа агенция, която предоставя услуги за резервации за хора, които използват криптовалути - се обединява с водеща крипто борса Binance, за да пусне крипто карта за награди oт екскурзии.
Според съобщението, TravelbyBit Travel Card може да се използва за улесняване на плащанията с дигитална валута в големите уебсайтове за пътуване. Тя работи точно като обикновена предплатена дебитна карта и също така осигурява достъп до изключителни отстъпки за пътувания и пакети.
Потребителите могат да допълнят своите наградни карти с няколко основни криптовалути, включително Биткойн (BTC), Binance USD (BUSD), Binance Coin (BNB) и Ontology (ONT).
Kартата може да се използва за плащане на полети и за резервации на хотели чрез широко използвани уебсайтове за пътуване, включително Agoda, Booking.com, Ctrip, Expedia и TravelbyBit.com.
Планирана да бъде издадена в началото на следващата година, картата първоначално ще бъде пусната за пътници, посещаващи Бруней, Камбоджа, Индонезия, Лаос, Малайзия, Мианмар, Филипините, Сингапур, Тайланд, Виетнам, Австралия и Европа.
TravelbyBit предлага ранен достъп и планира да разшири дейността си на други места по целия свят.
Тъй като крипто пазарите набират скорост през втората половина на 2025 г., поредица от ключови регулаторни и макроикономически събития са готови да оформят настроенията, ликвидността и ценовите действия в пространството.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.
JPMorgan и други големи американски банки са подложени на натиск заради съдебен иск, целящ да премахне новосъздаденото от Бюрото за финансова защита на потребителите (CFPB) „правило за отворено банкиране“.