Кралската банка на Канада (RBC) - най-голямата банка в Канада, с $499 милиарда активи под управление - няма да стартира собствена платформа за търговия с дигитална валута, противно на публикуваните по-рано новини.
Миналата седмица, слуховете, че RBC проучва възможността за стартиране на своя собствена борса за криптовалута, започнаха да се разпространяват в редица интернет медии, насочени към финанси и икономика.
По онова време беше съобщено, че платформата за търговия ще „улесни купуването и продажбата на отделни дигитални монети, включително Биткойн (BTC) и Етериум (ETH), както и прехвърлянето на средства, комбиниращи различни видове криптовалути.“
В крайна сметка, RBC отрече слуховете за това, че стартира платформа за търговия с дигитална валута. От банката заявиха, че „последните статии в медиите коментират някои заявки за патент, направени от RBC във връзка с блокчейн технологията и спекулират с приложенията на тези патенти.“
Банката потвърди, че гореспоменатите патентни файлове не се отнасят до развитието на борса за криптовалути, като спомена, че не разполага с краткосрочни планове за стартиране на обмен на дигитална валута за своите клиенти. От RBC казаха:
„Като част от процеса на иновации и открития, RBC, подобно на много други организации, подава заявки за патент, за да гарантира защитата на собствени идеи и концепции.“
По-рано през ноември избухнаха новини, че Централната банка на Тунис (BCT) е обявила началото на дигитализацията на тунизийския динар. Впоследствие BCT отрече докладите, като изясни, че проучва различни методи за дигитални разплащателни алтернативи, включително евентуална цифрова валута на централната банка.
Народната банка на Китай обяви, че ще използва нова система за сертифициране на 11 вида финтех хардуерни и софтуерни продукти, свързани с дигитални плащания. PBoC заяви, че за да получат съответния сертификат от централната банка, кандидатите ще трябва да преминат прототипна проверка, както и проверки на място.
Докато Етериум затвърждава ролята си в глобалния финансов пейзаж, Фондация Етериум стартира мащабна инициатива за осигуряване на бъдещата сигурност на мрежата.
Създателите на MetaMask не изключват възможността да пуснат токен, но ако това се случи, потребителите могат да очакват прозрачно и защитено от измами разпространение.
Световните пазари преоценяват очакванията си за икономическото представяне на Китай след внезапното затишие на търговското напрежение със САЩ.
Екосистемата на меме монетите на Solana навлиза в нова фаза, тъй като конкурентните платформи бързо набират популярност спрямо Pump.fun, дългогодишния лидер в създаването на токени. Това, което някога бе почти монопол, сега се превръща в конкурентна арена.