Кралската банка на Канада (RBC) - най-голямата банка в Канада, с $499 милиарда активи под управление - няма да стартира собствена платформа за търговия с дигитална валута, противно на публикуваните по-рано новини.
Миналата седмица, слуховете, че RBC проучва възможността за стартиране на своя собствена борса за криптовалута, започнаха да се разпространяват в редица интернет медии, насочени към финанси и икономика.
По онова време беше съобщено, че платформата за търговия ще „улесни купуването и продажбата на отделни дигитални монети, включително Биткойн (BTC) и Етериум (ETH), както и прехвърлянето на средства, комбиниращи различни видове криптовалути.“
В крайна сметка, RBC отрече слуховете за това, че стартира платформа за търговия с дигитална валута. От банката заявиха, че „последните статии в медиите коментират някои заявки за патент, направени от RBC във връзка с блокчейн технологията и спекулират с приложенията на тези патенти.“
Банката потвърди, че гореспоменатите патентни файлове не се отнасят до развитието на борса за криптовалути, като спомена, че не разполага с краткосрочни планове за стартиране на обмен на дигитална валута за своите клиенти. От RBC казаха:
„Като част от процеса на иновации и открития, RBC, подобно на много други организации, подава заявки за патент, за да гарантира защитата на собствени идеи и концепции.“
По-рано през ноември избухнаха новини, че Централната банка на Тунис (BCT) е обявила началото на дигитализацията на тунизийския динар. Впоследствие BCT отрече докладите, като изясни, че проучва различни методи за дигитални разплащателни алтернативи, включително евентуална цифрова валута на централната банка.
Народната банка на Китай обяви, че ще използва нова система за сертифициране на 11 вида финтех хардуерни и софтуерни продукти, свързани с дигитални плащания. PBoC заяви, че за да получат съответния сертификат от централната банка, кандидатите ще трябва да преминат прототипна проверка, както и проверки на място.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.
JPMorgan и други големи американски банки са подложени на натиск заради съдебен иск, целящ да премахне новосъздаденото от Бюрото за финансова защита на потребителите (CFPB) „правило за отворено банкиране“.
Крипто пазарът остава твърдо на територията на „алчността“, като индексът на CoinMarketCap за страха и алчността е 69/100 на 19 юли. Въпреки скромния 24-часов спад от 71, индексът вече се задържа над 60 в продължение на 11 последователни дни.