Канадските газови компании използват заклещен газ, за да захранват добива на Биткойн, вместо просто да го изпускат в атмосферата.
Копаенето на Биткойн е известно с това, че изисква много ресурси, а с повишена цена на монетите, добивът отново е под светлината на прожекторите. Наскоро, газовите компании в Алберта, Канада, измислиха начин да използват заклещен природен газ за добив на Биткойн, вместо просто да го оставят да се разпръсква в атмосферата и да замърсява въздуха.
Всъщност, според последните доклади, до 500 м3 на ден се използват за крипто добив, вместо да бъдат изхвърляни в атмосферата.
Another Ohmm Mini installed in Saskatchewan.
Up to 500 m3/day of natural gas will no longer be vented into the atmosphere! #bitcoin #mining #stackracks pic.twitter.com/t4zzcsLT8U
— Steve Bearbour ⛏ (@SGBarbour) November 3, 2019
Извличането на Биткойн изисква огромни количества ресурси, което се възприема от мнозина като проблем, който засяга околната среда. От друга страна, същото се отнася и за разпалването на газови джобове, откъдето газта се изпуска във въздуха, в страни като Канада.
Благодарение на неотдавнашното разкритие на газовите фирми в страната се разкрива, че целият този природен газ може да бъде използван за захранване на ферми за копаене на BTC. Според Франсис Пулиот, от Bull Bitcoin, използването на газ по този начин решава масов проблем за собствениците на газови кладенци, хиляди от които се борят да овладеят тези изблици на газ или да намерят случай на употреба за тях.
Today I visited an Alberta gas company that has been prototyping Bitcoin mining operations with trapped natural gas, too costly to sell onto the grid. Bitcoin solves a massive problem for 1000s of gas well owners. There is overwhelming demand to monetize trapped illiquid energy.
— Francis Pouliot ☣️ (@francispouliot_) July 11, 2019
Освен това, през годините цените на природния газ намаляват, което не създаде точно стимул за събирането и транспортирането му. Единственият начин да се отървете от него беше да го изгорите, докато напуска земята, което хем не възстановяваше никаква енергия, хем замърсяваше атмосферата.
Докато изгарянето на газ беше една форма на решение на проблема, компаниите не бяха в състояние да го правят за неопределено време. Има регулации, които поставят строги ограничения за това колко газ може да бъде изгорен, и след като компаниите достигнат този лимит, те ще трябва да затворят кладенците.
С новото решение, това вече няма да бъде така, тъй като компаниите могат да инсталират Биткойн съоръжения за добив и да използват газта за копаене на монети. Тъй като по-голямата част от природния газ ще се използва за захранване на крипто ферми, ще има значително намаляване на емисиите на въглероден диоксид от проучването на газ и нефт, което в крайна сметка води до „по-зелено“ копаене.
В същото време, този подход може да доведе и до по-голяма децентрализация на процеса на крипто добив.
Rootstock, платформа, свързваща смарт договори с Биткойн, отбеляза значително увеличение на добивната дейност и мрежовата сигурност в началото на 2025 г., въпреки забавянето в общото ползване.
Stripe, световен лидер в областта на платежните услуги, направи важна крачка в света на стабилните монети с въвеждането на новата си функция „Финансови сметки в стабилни монети“.
Последните данни на Bank of America (BofA) сочат, че нарастващата пазарна нестабилност, изострена от тарифните проблеми, е накарала инвеститорите да се оттеглят от американските акции.
Вълнението нараства преди старт на DOOD токена, дългоочаквания airdrop, свързан с популярната марка Doodles NFT.