Антъни Помплиано сподели своите мисли за бъдещето на Ripple, XRP и Биткойн.
Като начало Помплиано казва, че в мисията на Ripple да помогне на банките да станат по-ефективни има много смисъл.
“Мисля, че всъщност казах по време на подкаста, че е важно да отделим софтуерната компания от XRP . Като се замисля, ако имаш софтуер, който прави банките по-добри – разполагаш и с голям потенциал за изграждане на процъфтяващ бизнес.
В действителност инвестирахме в куп предприятия, които се опитват да подриват софтуера, който в момента се използва от банките, или който помага на банките да бъдат по-ефективни. Това за мен определено има много смисъл.”
Що се отнася до XRP, Помплиано казва, че не вижда защо банките не могат в крайна сметка да използват Биткойн вместо XRP за захранване на трансгранични плащания.
Гарлингхаус бързо се намеси, казвайки, че е “много по-бързо и много по-евтино да се използва XRP.”
След това Помплиано се съгласи, че банките могат да се възползват от други цифрови активи освен BTC.
“И така, в крайна сметка стигам до извода, че вероятно има много версии на бъдещето. Но две от тези версии са нещо, което ще нарека корпоративна компания, създаваща софтуерен продукт, който е продаден по корпоративен модел в банки, с което вие се занимавате.
И има вероятност да се използва нещо различно от Биткойн. Дали това е XRP или някой друг ще създаде нещо различно – не е ясно… “
Алтернативната визия на Помплиано за бъдещето е тази, при която Биткойн се превръща в доминиращ начин за местене на пари, основан предимно на това, което той нарича “напълно децентрализирания” характер на водещата криптовалута.
Що се отнася до Гарлингхаус, той не вярва, че светът на цифровите активи непременно ще има един-единствен победител.
Той казва, че е Биткойн бик и вижда свят, в който и двата цифрови актива процъфтяват и намират своя случай на употреба.
Публичните корпорации драстично увеличиха своите Биткойн (BTC) активи през 2025 г., придобивайки повече от двойно количеството, закупено от спот борсово търгуваните фондове (ETF) през първата половина на годината.
Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) официално одобри преобразуването на Grayscale Digital Large Cap Fund в борсово търгуван фонд (ETF), с което финализира прехода му от извънборсов продукт към напълно регулирана ETF структура.
Японската компания Metaplanet Inc. се изкачи до пето място в списъка на публичните компании с най-големи Биткойн резерви, според нова актуализация на BitcoinTreasuries.net.
Исторически точен технически индикатор, който е прогнозирал всеки голям срив на Биткойн, отново се задейства, предупреждава крипто анализаторът Али Мартинез.