Начало » Други » Andreessen Horowitz: Криптовалутите наподобяват Интернет през 1992 година

Andreessen Horowitz: Криптовалутите наподобяват Интернет през 1992 година

22.10.2019 10:00 3 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Andreessen Horowitz: Криптовалутите наподобяват Интернет през 1992 година

Наскоро се проведе тайна среща между крипто инвестиционната компания Andreessen Horowitz и служители от американски правителствени агенции като SEC, CFTC и Министерството на финансите.

Докато това може и да ви звучи подозрително, има големи групи, които изглежда имат сериозно влияние върху правителствените регулатори. Крипто пространството в Америка има нужда от лобисти, които да помагат за развитието му.

Базираният в Силициевата долина, Калифорния, Andreessen Horowitz е един от малкото, които биха могли да спечелят политиците на Вашингтон по отношение на крипто регулацията.

Инвеститорите в криптовалути може би са намерили средство, чрез което техните гласове и притеснения могат да бъдат чути от финансовите регулатори и правителството на САЩ.

Тайната среща между Andreessen Horowitz и правителствените служители

През май тази година, Andreessen Horowitz бяха домакин на срещата на върха за регулиране на криптовалутите в Калифорния, малко преди Facebook да обяви старта на предстоящата си криптовалута – Libra.

По време на еднодневната среща, Марк Андeрсън съпостави началото на криптовалутите с това на Интернет, като посочи приликите в начина на растеж през годините. Съоснователят на Netscape каза:

„Еволюцията на Интернет с течение на времето има толкова много сравнения с това, което виждаме при криптовалутите и блокчейн.“

Марк отбеляза, че Интернетът, на който всички се радваме днес, започна като децентрализиран механизъм, изграден да издържа на външни атаки. Преди 1993 г. Интернет се финансира от обществеността и се използва предимно за образователни цели.

Това беше преди решението на политиците и регулаторите да узаконят търговската дейност в мрежата, предавайки основата на Интернет на телекомуникационните компании.

Той добави, че онези ранни дни на Интернет са доминирани главно от ненадеждни оператори и се характеризират с малки и маргинални играчи. Интернет сигурността беше слаба, търговската ѝ жизнеспособност беше обект на много дебати и приемането ѝ от широката общественост беше възпрепятствано от технологичните процеси и сложни процедури, които много хора не можаха да проумеят.

За Andreessen Horowitz приликите с криптовалутите са забележителни и невероятни.

Марк Андерсън каза, че има един „първоначален грях“, от който страда Интернет: липсата на бутон за покупка в браузърите. Ранните интернет разработчици не можаха да включат платежна структура, а фирмите и банките за кредитни карти просто не проявиха интерес. Следователно, Интернет беше доминиран от реклама и проблемите свързани с поверителността на личните данни на потребителите, както и „80 процента“ от това, което повечето интернет потребители смятат за досадно.

Според Андерсън, разпространението на криптовалутите може да ни върне към този „първоначален грях“. В момента крипто активите са като в първите дни на Интернет. „Те не са много мейнстрийм и все още са твърде трудни  за използване. На мен ми се струва, че сякаш сме 1992 г.“

Ако приемем, че е прав, то може и да не сме далеч от постигането на подобрена използваемост и значителен растеж на броя потребители. Капиталът и ресурсите вече са налице, кадри има в изобилие и като цяло има сериозна нужда от свободата, която криптовалутите могат да донесат.

Една съставка обаче липсва, особено ако криптовалутата би била ориентирана към САЩ, както беше ранният Интернет, а това е голям брой просветлени политици. Да се надяваме, че тайното лобиране на Andreessen Horowitz ще даде благоприятни резултати във Вашингтон.

Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

Топ 7 актуализации на крипто проекти тази седмица

През изминалата седмица крипто индустрията отбеляза голям напредък в DeFi, NFT, AI и платформите от втори слой.

19.07.2025 21:35 3 мин. четене Alexander Zdravkov

Още една крипто борса подаде документи за IPO

Крипто борсата Bullish, подкрепена от инвеститора милиардер Питър Тийл, официално подаде заявление за първично публично предлагане (IPO), с което направи важна стъпка към навлизане на публичните пазари.

19.07.2025 19:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Tether планира нова стабилна монета в САЩ след приемането на закона GENIUS

След като президентът Тръмп официално подписа закона GENIUS, регулаторният пейзаж за стабилните монети в САЩ навлезе в нова фаза, което предизвика сериозни реакции от страна на водещите играчи в индустрията.

19.07.2025 18:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Oще една крипто компания ще се присъедини към S&P 500

Block Inc. (NYSE: XYZ), мощната финтех компания, която стои зад Cash App и Square, официално ще се присъедини към престижния индекс S&P 500 през следващата седмица.

19.07.2025 17:30 1 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.