Цената на Биткойн наскоро скочи над 11,500 долара за първи път от 13-ти юли, след като претърпя болезнена корекция.
Според данни от CoinGecko, BTC седи на $ 11,755 след 9-процентно увеличение на цената през последните 24 часа.
Междувременно, Биткойн евангелистът Макс Кайзер застава на мнение, че флагманската криптовалута вероятно ще докосне 15,000 долара до края на седмицата, докато световната икономика е в смут.
На 5-ти август, китайският юан падна под 7 за щатски долар, най-ниското му ниво от световната финансова криза през 2008 г.
Според Bloomberg, това може да бъде предупреждение за САЩ, тъй като и двете страни се стремят да девалвират съответните си валути.
Това предизвика болезнена разпродажба на азиатските пазари с хонконгския индекс Hang Seng (HSI) и японския Nikkei, като те спаднаха съответно с 3,1% и 2,4%.
Кайзер пише, че Биткойн и златото, двата хеджиращи актива, растат благодарение на хаоса, който заобикаля китайската икономика.
Спадът на юана допълнително изостря продължаващата търговска война между САЩ и Китай, която, както смятат много експерти, е в плюс на пазара на криптовалути.
Последното възраждане на Биткойн съвпадна Twitter публикацията на президента Доналд Тръмп относно налагането на нови тарифи за китайски стоки. Имайки предвид бързата амортизация на юана, не е абсурдно да се предполага, че Биткойн скоро може да достигне нови годишни максимуми.
Съоснователят на BitMEX Артър Хейс вярва, че Биткойн може да достигне $1 милион в рамките на следващите три години – и всичко зависи от икономическата политика и политическите цикли.
Биткойн се приближава към нови върхове и всички признаци сочат, че може би не след дълго ще подобри предишния си рекорд.
Съобщава се, че Украйна подготвя законодателство, което ще ѝ позволи официално да добави Биткойн към националните си резерви, което потенциално ще я превърне в една от първите страни, които правят това.
Скокът на Биткойн над $104,000 през тази година не е заглушил скептиците. Всъщност, през 2025 г. има 11 нови „смъртни акта“ – публични декларации, че криптовалутата е обречена – което надхвърля общия брой от миналата година.