Съоснователят на Eтериум, Виталик Бутерин, предложи използването на блокчейна на Биткойн Кеш като временно решение за скалируемостта на Етериум мрежата.
Както вече беше съобщено, мрежата на Етериум има някои проблеми със скалируемостта, като има способността да обработва само 15 транзакции в секунда (TPS), докато основния им конкурент Ripple има TPS капацитет от 1,500.
Като такава, Етериум общността работи по Етериум 2.0, основна мрежова актуализация, която се очаква да подобри скалируемостта, след като ETH премине от алгоритъма „доказателство за работа“ към за „доказателство за залог“.
Докато първите етапи на Етериум 2.0 се очаква да настъпят в началото на 2020 г., Бутерин вече предложи използването на други блокчейн системи като нова възможност за подобряване на скалируемостта на Етериум в краткосрочен план. По-конкретно, съоснователят на Етериум каза, че мрежата на Биткойн Кеш е перфектното съвпадение за тази цел, тъй като хард форкнатата криптовалута осигурява способността за прехвърлянето на данни с около 53 KB за секунда, за разлика от 8 KB на Етериум.
Освен това, Бутерин очерта три други убедителни причини за използването на блокчейн, включително ниски такси, готовността на необходимите машини и откритостта на обществото на Биткойн Кеш пред хората, които използват блокчейна за каквото си искат, докато плащат таксите за транзакция.“
Бутерин отбеляза, че проблема със скалируемостта може да бъде решен чрез плащания без потвърждение, като се използват техники като консенсусния протокол Avalanche.
Крипто общността в Twitter изгради негативна представа за новото предложение за интеграция на Биткойн Кеш на Бутерин, като някои от коментаторите прогнозираха, че такъв сценарий може да доведе и Етериум, и Биткойн Кеш до по-бърз срив.
Франсис Пулио, съосновател на консултантската компания Catallaxy, информира, че неотдавнашното предложение на Бутерин означава провал за проекта Етериум, докато интеграцията на Биткойн само ще забави нерешения проблем със скалируемостта.
Неотдавна, другият съосновател на Етериум, Джоузеф Любин, заяви, че блокчейна „вече е значително подобрен“.
Нов доклад на платформата за ончейн анализ Santiment идентифицира изявени крипто проекти, които отбелязаха най-големите печалби по различни показатели за ефективност през юни 2025 г.
Мярката е вследствие на рутинните оценки на активите на борсата, които имат за цел поддържане на стандартите за качество и защита на потребителите.
Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) официално одобри преобразуването на Grayscale Digital Large Cap Fund в борсово търгуван фонд (ETF), с което финализира прехода му от извънборсов продукт към напълно регулирана ETF структура.
След като Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) вече даде зелена светлина на спот ETF-ите за Биткойн и Етериум, вниманието сега се насочва към следващата вълна от борсово търгувани фондове, обезпечени с криптовалути.