Според неотдавнашен доклад, Централната банка на Иран взе позитивна позиция по отношение на добива на биткойн чрез узаконяване на дейността на копачите.
Въпреки това, търговията все още е забранена.
Тъй като страната продължава да се сблъсква с повече санкции от САЩ, което доведе до някои финансови проблеми, има сведения за аргументи, които се отнасят за изхода от тази кризисна ситуация и за увеличаване на наличното гориво за местната икономика.
Въпреки че Техеран официално признава крипто добивната индустрия през 2018 г., проблемите, произтичащи от консумацията на електроенергия, продължават и сега водят до репресии на операции, които според сведенията накараха копачите с повече ресурси да се преместят в джамии, където имат свободата да продължат дейността си.
Също така има съобщения за намерението на властта да наложи мораториум върху копаенето на криптовалути, докато не бъдат финализирани новите цени на електроенергията. Този доклад изглежда е истина, тъй като детайлите стигнаха до реализация.
Председателят на Централната банка на Иран, Абдул Насер Хемати каза, че:
Добивът на международните дигитални валути следва да се извършва въз основа на цената на електроенергията за износ. По-важното е, че тези изкопаеми валути трябва да бъдат върнати към националния икономически цикъл.
Междувременно канадското правителство внесе някои изменения в законите за борба с прането на пари в страната, за да се гарантира премахването на обмена на дигитални валути в Канада.
Смята се, че измененията са публикувани вчера в Закона за постъпленията от престъпна дейност (пране на пари) и за финансиране на тероризма.
Въпреки че промените във финансовите закони поставиха акцент върху някои предполагаеми нарушения в рамките на традиционното финансиране, те също така вдигнаха стандартите, изисквани от платформи, които използват криптовалути в операциите си. Това според канадското правителство включва „услугите на борси за обмен на дигитални валути и услуги за прехвърляне на стойност“.
Председателят на Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) Пол Аткинс подчерта, че агенцията ще продължи да се фокусира върху защитата на инвеститорите, борбата с търговията с вътрешна информация, манипулирането на пазара и променящия се пейзаж на крипто регулациите.
Губернаторът на Аризона Кейти Хобс официално наложи вето върху законопроект 2324 на Камарата на представителите, който имаше за цел да създаде държавен фонд за резерв от конфискувани крипто активи.
Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) е в начален етап на разработване на стандартизирана рамка за листване на борсово търгувани фондове (ETF), базирани на токени, според доклад от 1 юли на журналистката Елеонор Терет.
Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) официално одобри преобразуването на Grayscale Digital Large Cap Fund в борсово търгуван фонд (ETF), с което финализира прехода му от извънборсов продукт към напълно регулирана ETF структура.