Според доклад на The Next Web, кметът на Ванкувър, Канада, предлага да се въведе пълна забрана на битоматите в града.
Въпреки че все повече страни по света започват да разбират и приемат блокчейн, критиците на тази иновативна технология не oтстъпват по-назад с тяхната позиция.
Полицията във Ванкувър нарече битоматите „идеално средство за пране на пари“. Нещо повече, кметът на града дори предложи да се наложи забрана за такива машини.
Въпреки това, въвеждането на обща забрана по никакъв начин няма да бъде лесна задачa, тъй като лобистите и бизнес групите в канадския град поискаха разширяване на федералното регулиране върху битоматите.
По-рано през 2019 година, градският съвет на Ванкувър прие подзаконов нормативен акт, с който да контролира използването и работата на криптоматите в града. Наредбата задължава собствениците на обвързаните с крипто предприятия да притежават бизнес лицензи, да проверяват самоличността и дори да предупреждават потребителите за измами, които преобладават в зараждащата се индустрия.
Въпреки гореспоменатите мерки за превенция, местната полиция смята, че измамниците са използвали дигитални валути и битомати за изпирането на пари.
Властите във Ванкувър очакват да получат близо 840 доклада за дигиталните валути през 2019 g., което е 300% увеличение в сравнение с предходната година.
Международните органи и банки често обвиняват криптовалутите в това, че са удобно средство за пране на пари, като техните твърдения не са съвсем безпочвени. Не са малко случаите на злоупотреба с тях. Но дали само това трябва да виждаме във всички дигитални активи?
Това ли е крайния потенциал на тази технология? Със сигурност много хора го разглеждат по този начин, но истината е, че това е бъдещето – следващата стъпка в еволюцията на човешкото битие. Независимо от целият този негативизъм, който се е струпал около Биткойн и неговите алтернативи, тази технология е още в зародиш и тепърва предстои да разберем до къде може да ни отведе.
Казахстан прави важна крачка към интегрирането на дигиталните активи в националната си финансова стратегия, като планира да създаде крипто резерв, управляван от държавата.
Bitvavo, най-голямата крипто борса в Европа, деноминирана в евро, официално получи MiCA лиценз от Нидерландската служба за финансови пазари (AFM), което позволява на компанията да оперира във всички 27 държави членки на Европейския съюз.
Само за два месеца платформата за крипто данъци CoinLedger отбеляза зашеметяващ 700% скок в броя на американските потребители, получили предупредителни писма от IRS, което сигнализира за рязко засилване на федералните данъчни мерки, насочени към притежателите на дигитални активи.
Изпълнителният директор на Ripple Брад Гарлингхаус обяви в петък, че компанията официално оттегля кръстосаната си жалба в дългогодишната си съдебна битка с Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC), което е знак за окончателен ход към приключване на продължаващия от години случай.