Binance заяви, че е включил Cosmos (ATOM) в своя обмен.
В Twitter публикация генералният директор на Binance Чанпен Джао обясни, че обявяването се дължи на “добрите отношения с техния технологичен отдел” и че Cosmos първоначално отказа да бъде включен в който и да е обмен.
В Twitter също се появи следното съобщение, в което се изброяват двойките за търговия с токена, таксата за регистрация, датата на достъпност и друга информация.
Here is a project that refused to even talk to an exchange about listing (and we have a good relationship with their tech guys), but we list it anyway.
Good tech wins!https://t.co/Zu0uQZuGH6— CZ Binance (@cz_binance) status/1122424740180742144?ref_src=twsrc%5Etfw“>April 28, 2019
Поддържаните двойки за търговия са ATOM/BNB, ATOM/BTC и ATOM/USDT. Тегленията за ATOM бяха отворени веднага след като токенът започна да се продава и започна да се търгува на 29-ти април.
Binance включи и задълбочен изследователски доклад за монетата, който може да бъде прочетен тук.
Този изследователски доклад беше вторият, който обменът публикува наскоро. Както вече беше съобщено, Binance разкри в отделен доклад, че XRP е “най-добрият диверсификатор” за инвеститорите в сравнение с различните групи цифрови активи.
Следните характеристики на Cosmos бяха предоставени и от уебсайта на платформата. В обобщение на проекта, Cosmos твърди, че е “екосистема, фокусирана върху скалируемостта и използваемостта на блокчейн решенията.” Проектът предвижда бъдеще, което ще позволи “интернет на блокчейните”, благодарение на своя разработчик SDK и Interblockchain Communication (IBC) свойства.
За постигане на консенсус, Cosmos използва механизма, наречен “bonded Proof-of-Stake“, както и модела “Hub-and-Zone” за комуникации между платформите. Една от основните характеристики на платформата е неговото “Tendermint” ядро. Cosmos твърди, че това ядро може да се използва както за публични, така и за частни вериги и че предлага “незабавна окончателност и сигурност, като приоритизира безопасността…”
Нов доклад на платформата за ончейн анализ Santiment идентифицира изявени крипто проекти, които отбелязаха най-големите печалби по различни показатели за ефективност през юни 2025 г.
Мярката е вследствие на рутинните оценки на активите на борсата, които имат за цел поддържане на стандартите за качество и защита на потребителите.
Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) официално одобри преобразуването на Grayscale Digital Large Cap Fund в борсово търгуван фонд (ETF), с което финализира прехода му от извънборсов продукт към напълно регулирана ETF структура.
След като Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) вече даде зелена светлина на спот ETF-ите за Биткойн и Етериум, вниманието сега се насочва към следващата вълна от борсово търгувани фондове, обезпечени с криптовалути.