Днес, 30-и март, крипто борсата Bithumb публикува в Twitter, че техните крипто тегляния и депозити са спряни временно .
В обяснение, което е свързано с туит, борсата пише, че в 10:15 (неизвестна часова зона) на 29-ти март, те откриват това, което е описано като необичайно теглене, чрез тяхната система за мониторинг.
Борса поясняват, че те „подсигуриха цялата криптовалута от времето на съмнителното теглене в студен портфейл и ги провериха чрез блокиране на услугата за депозиране и теглене“.
Според преведената бележка, инцидентът е „злополука с участието на вътрешни лица“ и те провеждат разследвания с охранителни фирми, кибер полицейската агенция и KISA.
Туит от крипто потребител Дови Уан гласи, че повече от 3 милиона EOS (около $ 12.5 милиона) са прехвърлени на студено съхранение в портфейла на Bithumb, но това е непотвърдено.
През юни 2018 г., Bithumb преживa хак, който ощети компанията от около $30 милиона в криптовалути. В разследването след пробива на сигурността, борсата възстанови $14 милиона от откраднатите средства.
Миналата седмица беше съобщено, че Bithumb в момента съкращава до 50% от работната си сила.
Както наскоро бе съобщено, специалистите по данни в блокчейн инфраструктурната фирма Elementus, публикуваха подробности за скорошни транзакции от крипто обмена CoinBene, които те смятат за подозрителни, започвайки с $105 милиона в крипто, които бързо бяха преместени извън горещия портфейл на борсата.
Сложната кибератака, насочена към резервните сметки на централната банка на Бразилия, доведе до кражба на над $140 милиона (800 милиона реала), голяма част от които…
Зловреден проект с отворен код в GitHub, маскиран като бот за търговия със Solana, е компрометирал портфейлите на потребители, според доклад от 2 юли 2025 г. на компанията за киберсигурност SlowMist.
Първата половина на 2025 г. се превърна в най-разрушителния шестмесечен период в историята на криптовалутите, като според нови данни са откраднати над $2.1 милиарда в над 75 отделни случая.
Нов вид кибератаки се разпространява в крипто медиите, като използва изскачащи прозорци на сайтове и съобщения за свързване с портфейли, вместо бъгове в смарт договорите.