Имайки предвид последните новини за това как собственикът на QuadrigaCX умира и губи над 26,488 BTC, 1,000,000,000 XRP, 200,000 LTC и 429,000 ETH, трябва ли тази бройка да бъде извадена от общото предлагане, след като бъде потвърдено, че няма как да бъдат възстановени тези криптовалути?
Ако се вгледате по-отблизо в адресите на биткойн портфейли, ще намерите няколко създадени още в първите дни, със стотици, дори хиляди токени, без да се случва никаква движение. Може да се предположи, че биткойните в тези адреси са загубени завинаги без история на транзакциите в сметките. Не се знае дали собствениците са починали или просто са актуализирали компютрите си без да архивират ключовете.
Смъртта на 54-годишния крипто милиардер Матю Мелън, който почина внезапно с притежание на XRP на стойност над $500 милиона в своя крипто портфейл, без достъп до частния ключ, доведе до загубата на тези токени.
След смъртта Матю, това би означавало, че има приблизително 833 333 333 XRP, изчезнали завинаги, което със сигурност ще има ефект върху общото предлагане. (Изчислено спрямо цената на XRP от юни 2018 година)
Това са само две от публично известните крипто-смъртни случаи, които оказват голямо влияние върху общото предлагане на токени. Ами останалите криптовалути? Има изчисления, че над 10 000 души умират всяка година, без да споделят частните си ключове.
Докато Етериум затвърждава ролята си в глобалния финансов пейзаж, Фондация Етериум стартира мащабна инициатива за осигуряване на бъдещата сигурност на мрежата.
Създателите на MetaMask не изключват възможността да пуснат токен, но ако това се случи, потребителите могат да очакват прозрачно и защитено от измами разпространение.
Световните пазари преоценяват очакванията си за икономическото представяне на Китай след внезапното затишие на търговското напрежение със САЩ.
Екосистемата на меме монетите на Solana навлиза в нова фаза, тъй като конкурентните платформи бързо набират популярност спрямо Pump.fun, дългогодишния лидер в създаването на токени. Това, което някога бе почти монопол, сега се превръща в конкурентна арена.