През четвъртото тримесечие на 2018 г. Ripple продаде XRP на обща стойност $ 129,03 милиона, от които 40,15 милиона долара бяха продадени в институционални директни продажби от дъщерно дружество на Ripple.
Освен това, девет борси, включително Binance, изброиха XRP като базова валута срещу други цифрови активи. Интересното е, че Q4 отбелязва най-ниската средна волатилност на крипто-валутата от Q4 2016—5% – съчетана с увеличаване на дневния обем (средно $ 585.7M).
Всеки месец един милиард XRP биваше освободен от ескроу, 2.4 милиарда от които бяха върнати; останалите 600 милиона бяха използвани за подпомагане на екосистемата, конкретно с инвестиции в RippleNet Accelerator Program и Xpring.
Докладът предупреждава за „стабилните монети“, тъй като те са „подкрепени от едно цяло, в сравнение с децентрализираните цифрови активи“. Дава се Basis като пример, която наскоро бе спряна поради регулаторни проблеми, след което трябваше да върне по-голямата част от набраното финансиране. Въпреки това, като се има предвид, че Ripple притежава 60% от токените на XRP , критиките звучат нелепо.
В доклада се обяснява, че „стабилните монети могат да въведат риск и доверие на контрагентите в системата и имат потенциал да подкопаят цялата теза зад блокчейн и цифровите активи“.
Между 21 и 28 юли крипто пазарът ще бъде засегнат от вълна от отключване на големи токени, което ще има значителни последици както за цените, така и за настроенията на инвеститорите.
Цените на криптовалутите отново скочиха днес, тъй като технологичните подобрения на Етериум, пробивите при алткойните и нарастващият ливъридж дадоха нов тласък.
Според нова пазарна актуализация на Alphractal през последните дни алткойните надминават Биткойн, като изтеглят ликвидност от водещата криптовалута и предизвикват ключови предупредителни сигнали.
Крипто пазарът е в подем, като няколко алткойна се представят по-добре от по-широкия пазар.