Центърът за алтернативни финанси в университета в Кеймбридж твърди, че броят на проверените крипто потребители се е увеличил през 2018 г. въпреки мечия пазар.
Проучването показва, че към края на септември 2018 г. има 35 милиона потвърдени потребители на криптовалути. Това увеличение идва въпреки пазарните условия, характеризиращи голяма част от годината.
Според Bloomberg проучването на Кеймбридж установява, че мнозинството от потребители са физически лица, а не бизнес клиенти, което означава, че институционалното адаптиране все още не е развило достатъчно.
Междувременно, на места, които изпитват икономически сътресения, като Венецуела, гражданите са били принудени да преминат към криптовалути. За много от тези хора виртуалните валути като BTC, ETH или XRP могат да осигурят достъп до международни плащания и глобалната икономика.
Проучването отбелязва:
Индивидите могат да бъдат любители, инвеститори на дребно, потребители или клиенти, търсещи по-добра инвестиция или алтернатива за разплащане.
Увеличаването на броя на потребителите с проверена самоличност и броят на активните адреси, особено тези с малко средства, показват нарастващото приемане на криптовалути. Проучването, извършено от Кеймбридж, индиректно потвърждава това.
Нежеланието на Европа да приеме стабилни монети и блокчейн технологията може да подкопае нейната парична суверенност и да маргинализира еврото в следващата фаза на глобалните финанси, според бившия член на управителния съвет на Европейската централна банка Лоренцо Бини Смаги.
Toncoin (TON) обяви ексклузивно партньорство с Обединените арабски емирства (ОАЕ), за да предложи на потребителите път към желанната 10-годишна Златна виза за ОАЕ чрез крипто стейкинг.
Бо Хайнс, главен съветник на президента на САЩ по въпросите за дигиталните активи, счита, че предстоящото законодателство за стабилните монети може да изстреля пазара на дигитални активи до безпрецедентни висоти.
Според информация от Santiment, в началото на юли се наблюдава скок в онлайн дискусиите по широк спектър от теми, свързани с криптовалутите, като Solana ETF, стабилни монети, виртуални валути, Robinhood и AI бот проекти като Yapyo & Kaito водят в класацията по споменавания в различните платформи.