Ripple Inc продължава да се фокусира върху разширяването на услугите и проникването на нови пазари.
След като завладя много клиенти в цяла Америка и Европа, Азия изглежда е последната стратегическа точка на компанията.
Все пак, те все още се разглеждат с известна скептичност от страна на регулаторите. Китай например демонстрира политика срещу крипто, въпреки че е един от водещите извънборсови пазари на Биткойн .
След поредица от преговори, Ripple се установи в Китай и направи това по един голям начин: Благодарение на партньорството с LianLian Group и American Express, компанията ще позволи обработката на плащания с кредитни карти в собствена мрежа – противно на традиционната система, използваща правителствена мрежа.
В петък (30-ти ноември 2018 г.), на „CryptoCompare & MJAC London Blockchain“, Дан Морган, ръководител на регулаторните отношения за Европа, не говори за интереса на Ripple към Азия, а точно обратното. За Ripple вече става все по-очевидно, че азиатският пазар се интересува от технологични решения, като тези, които те предлагат:
Много е рано, но ние виждаме най-големия апетит на азиатските пазари по отношение на търсенето…
За г-н Морган, Ripple може да бъде инструмент за осигуряване на ликвидни решения, които оптимизират функционирането на пазарите.
Досега в азиатския пазар все повече се възприемат решения като xRapid, използващи криптовалутата XRP :
Ликвидността, по отношение на цифровите активи, по-голямата част от ликвидността, която имаме … е на азиатските пазари.
Той също така коментира, че азиатските пазари трябва да имат по-голяма яснота по отношение на законодателството, което регулира не само пазарите за криптовалутите, но и блокчейн технологиите. Той също така спомена, че Тайланд е една от ключовите държави за разширяването на Ripple в азиатския континент.
Ripple официално подаде заявление за национален банков лицензи от Американската служба за валутен контрол (OCC), с цел да установи нов регулаторен стандарт за доверие на пазара на стабилните монети.
Според известния ветеран на пазара Питър Бранд, търговията не е пътят към просперитета за по-голямата част от хората.
Първата седмица на юли носи няколко важни събития в САЩ, които могат да повлияят както на традиционните пазари, така и на сектора на криптовалутите.
Рик Еделман, един от най-влиятелните гласове в областта на личните финанси, радикално промени позицията си по отношение на разпределението на криптовалутите. След години на предпазлив оптимизъм, той вече вярва, че дигиталните активи заслужават много по-голям дял в инвестиционните портфейли от всякога.