Стартъп, подкрепен от Coinbase и Arrington Ventures, пуска крипто миньор за домашна употреба.
Coinmine – стартъп, започнат от компютърният учен Фарб Ниви и индустриалният дизайнер Джъстин Ламбърт – търси да предостави възможност за крипто копаене на масите. Компанията е готова да пусне ново минно устройство, наречено Coinmine One, за което се предполага, че е лесно за употреба и икономично по отношение на консумация на електроенергия.
Цената му е 799 долара. Устройството би трябвало да използва редовни графични чипове и няма да бъде достатъчно мощно, за да копае Биткойн (BTC). Въпреки това, според официалния уебсайт, той ще добие четири други криптовалути, а именно Ethereum Classic (29 Mh / s) Етериум(29 Mh / s), Zcash (290 зол / s) и Monero (800 h / s).
Също така има собствена операционна система, която вероятно ще позволи на собствениците да добавят и други активи в бъдеще.
Стартъпът е успял да събере 2 милиона долара от големи имена като Coinbase Ventures, Arrington Ventures и CTO в Coinbase, Балажи Сринивасан. Според последният, устройството представя възможност за правене на пари:
Доста готина идея е да можете да включите устройство в стената, което прави пари за вас, докато спите. Като чисто икономическо предложение, ще трябва да балансирате разходите за електроенергия и самия хардуерен апарат с цената на монетата или токена, който бихте копали.
Докато Етериум затвърждава ролята си в глобалния финансов пейзаж, Фондация Етериум стартира мащабна инициатива за осигуряване на бъдещата сигурност на мрежата.
Създателите на MetaMask не изключват възможността да пуснат токен, но ако това се случи, потребителите могат да очакват прозрачно и защитено от измами разпространение.
Световните пазари преоценяват очакванията си за икономическото представяне на Китай след внезапното затишие на търговското напрежение със САЩ.
Екосистемата на меме монетите на Solana навлиза в нова фаза, тъй като конкурентните платформи бързо набират популярност спрямо Pump.fun, дългогодишния лидер в създаването на токени. Това, което някога бе почти монопол, сега се превръща в конкурентна арена.