Японският финансов регулаторен орган е наредил на две крипто борси, да задържат операциите си в продължение на два месеца, поради процедури KYC(know-your-customer).
Забраната издадена миналата седмица петък ще продължи до 5-и юни и 7-ми юни, съответно за Eternal Link и FSHO, съгласно двете административни наказания, издадени от Агенцията за финансови услуги (FSA).
Чрез месечната си проверка агенцията твърди, че двамата оператори не са изискали правилно от клиентите си необходимата информация за търговия. Те също така не са въвели процедури за докладване на подозрителни сделки пред FSA.
Усилията ,които се полагат за предотвратяване на пране на пари от Закона За Предотвратяване на прехвърлянето на наказателни постъпления не са достатъчни, посочи агенцията.
Отделно, наказанието до Eternal Link също индикира, че фирмата е нарушила законите в Япония, като използва депозитите на собствените си клиенти, за да покрие разходи на фирмата.
В допълнение, „Etеrnal Link“, FSHO, както и трета местна борса – „Last Roots“, се оказва, че са направили недостатъчни подобрения в мерките за вътрешна безопасност, които предпазват потребителската информация от потенциални кибер заплахи.
Административните наказания бележат упоритите опити от страна на япоснкия регулаторен орган да се наложи контрол върху вътрешния пазар на крипто валути.
На Bit Station също беше наредено на спре дейността си, докато междувременно на други пет крипто борси беше наредено да предоставят план за подобрение на бизнеса си.
FSA засили контрола върху крипто борсите поради дупките в сигурността, които станаха ясни след извършената хакерска атака срещу Coincheck на стойност 500 милиона долара.
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
В значителна промяна на политиката си Федералният резерв обяви в четвъртък, че вече няма да изисква от банките, лицензирани от щатските власти, да уведомяват централната банка, преди да се ангажират с дейности, свързани с крипто активи.
Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) се обединява с Националната комисия за дигитални активи (CNAD) на Ел Салвадор, бившия партньор на Goldman Sachs Хедър Шемилт и адвокатската кантора Perkin, за да стартира трансгранична регулаторна рамка за криптовалутите.
Руската централна банка и Министерството на финансите планират да стартират крипто борса, насочена ексклузивно към „висококвалифицирани инвеститори“, според доклад на местната информационна агенция Interfax от сряда.
Нов доклад на Банката за международни разплащания (BIS) разпали отново сблъсъка между традиционните финансови органи и крипто света.