Samsung съобщава, че приема плащания с криптовалути в няколко балтийски държави, използвайки платформата CopPay.
Базираната в Литва компания направи съобщението днес. Клиентите в Талин, Рига, Вилнюс и Каунас в страните от Естония, Латвия и Литва ще могат да закупят смартфони Samsung, таблети, лаптопи, телевизори и други с криптопренос.
Южнокорейският многонационален конгломерат ще приема крипто плащания в Биткойн, Етериум, XRP , Litecoin, Dash , NEM и Steem . В столицата на Литва, Вилнюс, има три магазина на Samsung, които приемат крипто разплащания. Има по един магазин на Samsung в Рига и Талин. В допълнение към трите балтийски държави CopPay също има няколко търговци, използващи своята платформа в Португалия. Компанията също така съобщи чрез прессъобщението, че криптовалутите скоро ще се превърнат в приет начин на плащане в онлайн магазините на Samsung.
„Налице е нарастваща тенденция към цифровизация на бизнеса и позволяваща на клиентите да плащат за стоки и услуги в криптовалута, независимо дали в световен мащаб или в местни ресторанти“, коментира CopPay.
През януари компанията за електроника разкри, че е влязла в производството на крипто копаещ хардуер. Това съобщиха в отчета си за приходите, където Samsung заяви, че нарастващото търсене на минни чипове би помогнало да се увеличат печалбите му. През април фирмата разкри 58% ръст на оперативните си печалби през първото тримесечие на 2018 г., което отчасти се дължеше на търсенето на минни чипове за крипто.
Не само това, но Samsung вижда потенциала на блокчейн. До такава степен, че използва технологията, за да управлява глобалното си предлагане. В доклад от април от „Блумбърг“ компанията за електроника заяви, че блокчейн може да следи глобалните пратки на стойност десетки милиарда долара годишно. Тя може също така да намали разходите за доставки с до 20%.
Според проучване от февруари собствениците на малки бизнеси смятат, че плащанията в крипто ще се превърнат в реалност в рамките на две години. Докато eToro и Imperial College в Лондон публикуват нови изследвания, които показват, че криптовалутите имат потенциал да се превърнат в основна форма на плащане в рамките на следващите 10 години.
Вероятността САЩ да влезе в рецесия през 2025 г. е спаднала значително, според най-новите пазарни данни на платформата за прогнози Polymarket, където вероятността за рецесия е спаднала до едва 22%, което е значителен спад спрямо по-ранните върхове през април и май.
Неотдавнашно проучване разкрива, че над 70% от крипто инвеститорите в САЩ подкрепят настоящия подход на президента Доналд Тръмп към политиката за дигиталните активи, което отразява нарастващия оптимизъм в сектора.
Мексиканският милиардер и Биткойн ентусиаст Рикардо Салинас поднови предупреждението си за рисковете, свързани с фиатните валутни системи, призовавайки хората да преосмислят финансовите си стратегии в светлината на това, което според него е предстоящ паричен колапс.
Президентът на САЩ Доналд Тръмп официално подписа мащабния си политически законопроект, превръщайки го в закон и утвърждавайки един от най-съществeните законодателни актове от неговото управление.