Дейвид Шварц, главен технически директор на Ripple Labs, Inc., наскоро заяви, че механизмът за консенсус на мрежата, използван от ръководството на XRP, е бил функционално по-добър от механизма за консенсус, основан на доказателства за работа (PoW), използван от Биткойн.
Шварц обясни, че чрез използването на протокола за разпределено споразумение на Ripple „вместо механизми за консенсус с доказателство за работа или PoW или доказателство за залог (PoS), „нетният резултат“ е, че XRP е „много, много, по-бързо „.
Той отбеляза още:
Минното дело изисква много повече време, защото по необходимост е по-трудоемко като изчисления.
Шварц обясни също как транзакционните разходи, свързани с използването на XRP леджъра, са много по-ниски в сравнение с мрежите Биткойн или Етериум.
XRP е предварително „изкопан“, което означава, че всички XRP токени (максималното им предлагане) вече са създадени, когато биват въведен за първи път.
Таксите са много по-ниски, защото не плащате на миньорите милиони долари, за да поръчате транзакции.
Като продължава да критикува методите на Биткойн и Етериум за потвърждаване на сделките, Шварц твърди, че времето за завършване на блок „са напълно непредсказуеми“. Те са средно 10 минути в Биткойн и 2 минути за Етериум. Но забелязвате, че може да има 30 минути без блок, но могат да бъдат намерени два блока едновременно. Всъщност това е статистически случайно поведение.
Той добави, че за разлика от Биткойн или Етериум, мрежата на XRP няма:
Диктатор, който избира кои транзакции ще продължат в кой блок. Мрежата като цяло избира какви транзакции се извършват по кой блок по справедлив начин, което е важно за някои приложения, като например, ако имате децентрализиран обмен …
Шварц също твърди, че транзакциите на XRP Ledger са „напълно потвърдени за около три секунди“ и че транзакционните разходи са само малка част от стотинка.
Докато Биткойн остава близо до $109,000, Santiment отчита, че Етериум, Solana и XRP дремонстрират признаци на подновяване на силата си на фона на натрупването на големи позиции и променящото се поведение на инвеститорите. Докладът, представен по време на седмичното предаване на Santiment с Тони Едуард (Thinking Crypto), разглежда състоянието на пазара, използвайки ключови показатели като […]
Руският държавен гигант в областта на отбраната и технологиите Rostec разкри планове за пускане на стабилна монета, обвързана с рублата, и платформа за дигитални плащания до края на 2025 г., което е една от най-значимите стъпки на страната към финансова инфраструктура, базирана на блокчейн.
Бившият основен разработчик на Етериум Ерик Конър изложи убедителна оптимистична теза за алткойна, посочвайки сближаването на ончейн данните от и институционалните потоци, което може да подготви почвата за значително покачване на цените.
Докато дигиталните активи продължават да доминират финансовите заглавия, търговците внимателно следят кои токени печелят най-голямо внимание.