Дейвид Шварц, главен технически директор на Ripple Labs, Inc., наскоро заяви, че механизмът за консенсус на мрежата, използван от ръководството на XRP, е бил функционално по-добър от механизма за консенсус, основан на доказателства за работа (PoW), използван от Биткойн.
Шварц обясни, че чрез използването на протокола за разпределено споразумение на Ripple „вместо механизми за консенсус с доказателство за работа или PoW или доказателство за залог (PoS), „нетният резултат“ е, че XRP е „много, много, по-бързо „.
Той отбеляза още:
Минното дело изисква много повече време, защото по необходимост е по-трудоемко като изчисления.
Шварц обясни също как транзакционните разходи, свързани с използването на XRP леджъра, са много по-ниски в сравнение с мрежите Биткойн или Етериум.
XRP е предварително „изкопан“, което означава, че всички XRP токени (максималното им предлагане) вече са създадени, когато биват въведен за първи път.
Таксите са много по-ниски, защото не плащате на миньорите милиони долари, за да поръчате транзакции.
Като продължава да критикува методите на Биткойн и Етериум за потвърждаване на сделките, Шварц твърди, че времето за завършване на блок „са напълно непредсказуеми“. Те са средно 10 минути в Биткойн и 2 минути за Етериум. Но забелязвате, че може да има 30 минути без блок, но могат да бъдат намерени два блока едновременно. Всъщност това е статистически случайно поведение.
Той добави, че за разлика от Биткойн или Етериум, мрежата на XRP няма:
Диктатор, който избира кои транзакции ще продължат в кой блок. Мрежата като цяло избира какви транзакции се извършват по кой блок по справедлив начин, което е важно за някои приложения, като например, ако имате децентрализиран обмен …
Шварц също твърди, че транзакциите на XRP Ledger са „напълно потвърдени за около три секунди“ и че транзакционните разходи са само малка част от стотинка.
XRP се завръща тихо. След като по-рано тази година за първи път от 2018 г. насам премина краткосрочно границата от $3, токенът се стабилизира в диапазона от $2, като все още демонстрирасилен импулс с над 400% ръст на годишна база.
Американските регулаторни органи отново отложиха действията по предложения спот Solana борсово търгуван фонд, като отложиха евентуалното одобрение за последното тримесечие на 2025 г.
Dogwifhat (WIF) е мемe монета, базирана на Solana, пусната на пазара през ноември 2023 г.
Подобрените отношения между САЩ и Китай спомагат за възстановяването на доверието на инвеститорите на глобалните пазари, а криптовалутите не правят изключение.