XRP сега е втората по големина криптовалута по пазарна капитализация, тъй като стойността му надхвърля тази на Етер (ETH) днес.
По времето на писане на статията, пазарната капитализация на ETH е 23.3 милиарда долара, а този на XRP е малко повече от $ 24.8 милиарда.
Въпреки че през последната седмица ETH е претърпял известен ръст, валутата е спаднала в сравнение с XRP, който има изключително силна втора част от седмицата. Слуховете, че xRapid, първият изгоден от търговска гледна точка продукт, използващ XRP, може да бъде пуснат през следващия месец, тласна цената на крипто актива нагоре. Пазарната капитализация на монетата беше на стойност 10,9 млрд. долара в средата на вторник. До днес се е увеличила с повече от два пъти, достигайки 12,5 млрд. долара за три дни.
Ралито тази седмица следва интереса на инвеститорите да се върнат отново в XRP. Въпреки че токенът е успял да поддържа трето място, създателят на XRP, Ripple, се е опитал да се дистанцира от проекта. Криптовалутата е затънала в правни усложнения; някои от по-ранните инвеститори в Америка заявиха, че публичното предлагане е нерегистрирана продажба на ценни книжа.
„Flippening“, при който алткойновете вече не са свързани с Биткойн, отдавна се очаква да се случи. Всички смятаха, че ETH ще превземе BTC като най-ценното крипто. Малцина извън редиците на поклонниците на XRP очакваха версия, в която XRP превзема Етериум.
Рано е да се каже дали това ще бъде продължи дълго. XRP е монета, която Ripple твърди, че ще позволи безпроблемни и ефективни трансгранични транзакции. Ако банките преценят, че ще възприемат криптовалутата, а не нейния главен съперник Stellar Lumens (XLM), XRP ще има ясна полезност и постоянно търсене.
Докато Биткойн остава близо до $109,000, Santiment отчита, че Етериум, Solana и XRP дремонстрират признаци на подновяване на силата си на фона на натрупването на големи позиции и променящото се поведение на инвеститорите. Докладът, представен по време на седмичното предаване на Santiment с Тони Едуард (Thinking Crypto), разглежда състоянието на пазара, използвайки ключови показатели като […]
Руският държавен гигант в областта на отбраната и технологиите Rostec разкри планове за пускане на стабилна монета, обвързана с рублата, и платформа за дигитални плащания до края на 2025 г., което е една от най-значимите стъпки на страната към финансова инфраструктура, базирана на блокчейн.
Бившият основен разработчик на Етериум Ерик Конър изложи убедителна оптимистична теза за алткойна, посочвайки сближаването на ончейн данните от и институционалните потоци, което може да подготви почвата за значително покачване на цените.
Докато дигиталните активи продължават да доминират финансовите заглавия, търговците внимателно следят кои токени печелят най-голямо внимание.