Генералният съветник на Ripple Бринли Лир е напуснала поста си, който е държала от ноември 2016 г.
Американската технологична компания потвърди, че Лир вече не служи на фирмата. Говорител на Ripple каза:
Ние сме благодарни за всичко, което направи, за да помогне за изграждането на невероятен екип. Пожелаваме на Бринли всичко най-добро в следващото ѝ начинание, а отборът тук в Ripple очаква следващата глава, в която ще продължим да проправим пътя в тази непрекъснато развиваща се индустрия.
Преди да се присъедини към RIpple, Лир съобщава, че служи почти четири години в eBay като старши директор на съдебните спорове. През 2015 г. се премества в Paypal Holdings, Inc. като старши директор на патенти, M & A и технологии, според Yahoo! Finance.
Лир се оттегля, тъй като Ripple е вкаран в съдебен процес за това дали XRP токена на компанията е ценна книга или не. През май, инвеститорът Райън Кофи започна съдебни действия срещу компанията.
Делото е насочено срещу Ripple, дъщерното дружество XRP II и главния изпълнителен директор на Ripple Брад Гарлингхаус, което твърди, че продажбата на XRP токените нарушава законите за ценните книжа в САЩ. Кофи твърди, че докато търгува с XRP токени, той губи $551.89, като също така заявява, че XRP не е истински децентрализирана.
Окръжният съд на Северния калифорнийски район в крайна сметка реши да отрече предложение за обвинение срещу обвиняемите. В решението съдът установи, че „страните категорично признават, че изследването им не успява да разкрие какъвто и да е случай, който директно се занимава с този въпрос, а собственото изследване на съда не се е справило по-добре“.
XRP е третата по големина криптовалута с пазарна капитализация от около $11,6 милиарда, според CoinMarketCap.
Нов доклад на платформата за ончейн анализ Santiment идентифицира изявени крипто проекти, които отбелязаха най-големите печалби по различни показатели за ефективност през юни 2025 г.
Мярката е вследствие на рутинните оценки на активите на борсата, които имат за цел поддържане на стандартите за качество и защита на потребителите.
Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) официално одобри преобразуването на Grayscale Digital Large Cap Fund в борсово търгуван фонд (ETF), с което финализира прехода му от извънборсов продукт към напълно регулирана ETF структура.
След като Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) вече даде зелена светлина на спот ETF-ите за Биткойн и Етериум, вниманието сега се насочва към следващата вълна от борсово търгувани фондове, обезпечени с криптовалути.