Commonwealth Bank of Australia (CBA) обяви завършването на успешна търговия, използвайки новата си блокчейн платформа, гласи прессъобщение от 30-ти юли.
В съвместно усилие, включващо пет местни и международни „лидери на веригата за доставки“, банката използва блокачейн за проследяване на 17 тонова пратка бадеми от Мелбърн до Хамбург, Германия.
Технологията на разпределените счетоводни книги (DLT), Интернет на нещата (IoT) и интелигентните договори подпомагат платформата, която има за цел да подобри множество аспекти на процеса на доставка.
В прессъобщението се отбелязва, че платформата дигитализира „три ключови области на световната търговия – операции, документация и финанси – чрез поставяне на информация за контейнера, изпълнение на задачи и документи за доставка на целеви блокчейн.“ Също така може да се следи температурата и влажността вътре в контейнера чрез четири устройства с IoT.
Тази стъпка отразява широката тенденция за развитие на ролята на блокчейн технология в сферата на веригата за доставки, тъй като Accenture и Boeing наскоро обявиха усилия да използват технологията за подобряване на разходите и сигурността.
През май главният финансов директор на CBA Rob Jesudason напусна поста си, за да стане главен оперативен директор на Block.One – компанията зад EOS . Това стана покрай критика към поведението на CBA по отношение на закона за борба с изпирането на пари и за финансирането на тероризма.
Изображение от TK Kurikawa/Shutterstock.
Чанпен Джао, бившият шеф на Binance, намекна за възможността за нова инициатива, която ще позволи на притежателите на BNB токени да получат право на дългосрочно пребиваване в Обединените арабски емирства чрез модел за стейкинг на токени.
След седмица на рекордни печалби на американските пазари, инвеститорите пренасочват вниманието си към по-спокоен, но решаващ период от макроикономически събития.
Първата седмица на юли донесе забележителни постижения в крипто инфраструктурата, управлението и търговията.
Нежеланието на Европа да приеме стабилни монети и блокчейн технологията може да подкопае нейната парична суверенност и да маргинализира еврото в следващата фаза на глобалните финанси, според бившия член на управителния съвет на Европейската централна банка Лоренцо Бини Смаги.