НАЧАЛО Други

Цифровата валута на централна банка не е по-добра от съществуващата инфраструктура

01.06.2018 8:00 2 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Цифровата валута на централна банка не е по-добра от съществуващата инфраструктура

Причината за това е наличието на вече ефективна платежна инфраструктура, съобщи правителствено прес-съобщение, публикувано вчера на 30-ти май.

Понастоящем Хонконг няма да издава CBDC (централна банкова цифрова валута).

Джоузеф Чан, действащ секретар на финансовите служби и министерството на финансите в законодателния съвет, каза в отговор на въпроси, свързани както с Китайската народна банка (PBoC), така и с паричния орган на Хонконг (HKMA), че те нямат “план за издаване на CBDC на този етап“.

Според Чан, Комитетът по плащанията и пазарните инфраструктури (CPMI) – съставен от членове на PBoC и HKMA – и Комитета за пазари (MC) на Банката за международни разплащания, сътрудничи на проучване на ефекта от CBDC. Техният неотдавнашен доклад установява, че “предложените понастоящем реализации на CBDC за плащания на едро изглеждат като цяло сходни и далеч по-ясни от съществуващите инфраструктури“:

CBDC, която може да бъде широко достъпна за широката общественост и която служи като алтернативен сигурен, стабилен и удобен платежен инструмент, повдига важни въпроси и предизвикателства, които трябва да бъдат разгледани.

Докладът също така отбелязва, че всички предимства на CBDC могат да бъдат заличени от наличието на ефикасни частни платежни продукти на дребно, което прави CBDC “предмет, който изисква по-нататъшно проучване и повече доказателство за концептуална работа, за да се установи дали е приложима за заявления за плащане”.


В началото на май Финансовите служби и финансовото министерство на Хонконг (FSTB) издадоха свой собствен доклад, в който се установи, че използването на криптовалути няма видимо въздействие върху прането на пари и финансирането на тероризма.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

Apple разбива рекорди с обявяването на обратно изкупуване на акции на стойност $110 милиарда

Технологичният гигант Apple обяви монументална програма за обратно изкупуване на акции на стойност $110 милиарда, която е най-голямата в историята на САЩ и надминава предишните ѝ програми за обратно изкупуване на акции на стойност $90-100 милиарда съответно през 2021 г. и 2018 г.

04.05.2024 23:00 2 мин. четене

Илон Мъск превърна Tesla в “меме акции” според икономист

Според икономиста от Калифорнийския университет в Бъркли, Джей Брадфорд ДеЛонг пазарният успех на Tesla зависи от способността на главния изпълнителен директор Илон Мъск непрекъснато да дава обещания, независимо от действителните резултати на компанията.

04.05.2024 21:30 2 мин. четене

Инфлацията в Турция достига невероятните 70%

Инфлацията в Турция, която и без това е сред най-високите в световен мащаб, продължи да се повишава за шести пореден месец, стимулирана от правителствени политики като увеличаване на заплатите въпреки агресивното повишаване на лихвените проценти.

04.05.2024 21:00 2 мин. четене

Правителството на САЩ не може да фалира, защото принтира парите, твърдят от администрацията на Байдън

Администрацията на Байдън неотдавна предизвика полемика с твърдението си, че правителството на САЩ не може да фалира поради способността си да печата пари, както бе разкрито в документален филм, озаглавен „Finding the Money“ (Откриване на парите).

04.05.2024 20:00 1 мин. четене

Подкрепете CryptoDNES

QR код към биткойн адреса:

QR код към етериум адреса:

Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.