НАЧАЛО Други

Как борсите избират в коя страна да се регистрират

30.04.2018 8:50 3 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Как борсите избират в коя страна да се регистрират

Благодарение на добре дефинираната си регулаторна рамка, Малта вече отчита най-голям дял от обема на търговия с криптовалути в света. Това заключение произтича от доклад на Business Insider в неделя, 29-ти април, в който се цитират скорошни изследвания, извършени от банката Morgan Stanley.

Екип от изследователи на Morgan Stanley, ръководен от анализатора Шейна Шах, е провел проучване на разпространението на борсите за криптовалути и търговския обем на крипто във всички страни, въз основа на данните за обема от Coinmarketcap и информацията за регистрацията на фирмите, посочени на уебсайтовете на съответните борси.

Петте най-големи страни спрямо крипто обем са Малта, Белиз, Сейшелските острови, САЩ и Южна Корея, докато страните, в които се намират най-много борси, са Великобритания, Хонг Конг, САЩ, Сингапур и Турция.

Едно от основните открития на проучването е несъответствие, което се проявява в данните от Малта и Белиз – двете страни са първото и второто в света по обем на търговията, но само 22-и и 24-и по брой на регистрираните компании.

Според изследователите това привидно противоречие се обяснява с факта, че тези сравнително малки държави всъщност са домакини на двете най-големи борси, спрямо обема на търговията. Binance се премести от Хонг Конг в Малта през март тази година, а OKEx, в момента втората по големина борса по данни на Coinmarketcap, е официално регистрирана в Белиз. Шах коментира:

Най-голямата борса, наречена Binance, съобщи намеренията си да създаде седалище там, така че ако не включим тази компания, Малта ще бъде много по-надолу в списъка.

Сред другите забележителни находки на екипа на Morgan Stenley е фактът, че Обединеното Кралство, въпреки че е страната, в която понастоящем се намират най-много борси, съставлява само един процент от обема на световната търговия.

Като цяло Шах заключава, че благоприятността на местните регулации за крипто бизнеса е един от основните фактори, които се вземат предвид от борсите, когато се взема решение в коя страна да се регистрира. Тя добави, че за да бъде привлекателна определена регулаторна рамка, не е задължително да бъде лека, ами доста добре дефинирана, защото това означава, че обмените “знаят какво да очакват” и могат да “планират бъдещето”.

Определена, но и атрактивна регулация кара дадена борса да реши да избере една страна пред друга – набор от закони, които компаниите следва да спазват при обработката на цифровите токени, активите на клиентите, политиките на AML, данъците и т.н. Регулаторната сигурност е част от привлекателността на компаниите за да могат да планират бъдещето, тъй като знаят какво да очакват. Ниските данъци са предимство.

Това предположение е в съответствие с опита на Малта, чието правителство неотдавна обяви, че взема благоприятна позиция към бизнеса с криптовалути. Изследванията на Morgan Stanley дадоха явни доказателства, че активното развитие на Малта на разработена правна рамка вече носи очаквани резултати.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

Прогноза за цената на златото през май 2024 година

С наближаването на май 2024 г. пазарът на злато се намира в ключов момент, повлиян от различни фактори, включително геополитическа стабилност, икономически показатели и очаквания по отношение на паричните политики.

28.04.2024 16:00 2 мин. четене

Америка се подготвя за евентуален срив на топ банка от Уолстрийт

Федералната корпорация за застраховане на депозитите (FDIC) очерта стратегии, с които да подготви себе си и другите регулаторни органи за справяне с евентуален фалит на значими банки на Уолстрийт.

28.04.2024 13:00 2 мин. четене

БРИКС ускорява усилията за дедоларизация през 2024 г

В значителен ход BRICS засилва усилията за намаляване на зависимостта от щатския долар в глобалната търговия и транзакции през 2024 г.

28.04.2024 12:00 1 мин. четене

Двете най-големи банки в САЩ губят милиарди – американците не могат да плащат кредитите си

Двете най-големи банки в САЩ очакват обща загуба от $4.5 милиарда поради клиенти, изправени пред предизвикателства при плащанията на сметки.

28.04.2024 11:00 1 мин. четене

Подкрепете CryptoDNES

QR код към биткойн адреса:

QR код към етериум адреса:

Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.