Френските власти засилиха проверката си върху Binance, като започнаха съдебно разследване по обвинения във финансови злоупотреби.
Проверката, която включва обвинения в пране на пари, укриване на данъци и връзки с незаконни дейности като трафик на наркотици, бележи нова глава в предизвикателствата, пред които е изправен гигантът в областта на криптовалутите в Европа.
Разследването се основава на по-ранни проверки, датиращи от 2023 г., когато френските регулаторни органи обвиниха Binance, че предлага неразрешени услуги в областта на криптовалутите и не отговаря на изискванията за борба с прането на пари (AML). Тези регулаторни пречки в крайна сметка доведоха до оттеглянето на борсата от френския пазар.
Binance не е чужда на правните предизвикателства в световен мащаб. В Съединените щати платформата и нейният бивш главен изпълнителен директор Чанпен Джао са изправени пред обвинения в нарушаване на законите за борба с прането на пари и санкциите, което допринася за нарастващия контрол върху практиките за съответствие на борсата.
Въпреки сериозния характер на тези обвинения, Binance все още не е взела отношение по последните събития във Франция. Това мълчание оставя мнозина в крипто пространството да спекулират за потенциалното въздействие върху операциите на борсата и нейната по-широка репутация. Тъй като регулаторните органи по света затягат надзора си върху платформите за криптовалути, Binance се оказва в центъра на нарастващ правен и регулаторен натиск.
Скорошна кибератака, насочена към профил в социалните медии на правителствен служител на Обединеното кралство, подчерта продължаващите опасения относно крипто измамите онлайн.
Бивш NFT трейдър е изправен пред потенциална присъда в затвора, след като призна, че е укрил милиони печалби чрез недекларирани продажби на дигитални активи.
Изследователи в областта на киберсигурността алармират за появата на нова и все по-усъвършенствана атака, насочена към крипто общността.
Усилията на Австралия за борба с крипто измамите се засилиха, като Комисията за ценни книжа и инвестиции (ASIC) се насочи към 95 компании, за които се твърди, че са участвали в схеми, като например „pig butchering“.