Смяната на ръководството на SEC, при която Пол Аткинс ще замени Гари Генслър, отново вдъхна оптимизъм, че продължителната правна битка на Ripple за XRP може да приключи през 2025 г.
Благоприятната на тема крипто позиция на администрацията на Тръмп се разглежда като повратна точка, която поражда надежди за благоприятно решение.
Главният изпълнителен директор на Ripple Брад Гарлингхаус изрази ентусиазъм от работата с новото ръководство на SEC, което подхрани спекулациите, че делото може да бъде прекратено или уредено. Правният анализатор Джереми Хоган предположи, че потенциалната резолюция може да бъде постигната до април или май, въпреки че процедурните изисквания могат да удължат срока. Въпреки това мнозина очакват, че приключването на съдебното дело е неизбежно, което ще внесе регулаторна яснота за XRP.
Очаква се Комисията по ценни книжа и фондови борси (SEC), под ръководството на сегашната си администрация, да направи последен опит преди смяната на ръководството. С крайния срок от 15 януари за подаване на встъпително становище, агенцията може да се опита да повлияе на траекторията на делото. Очаква се обаче новото ръководство да създаде по-благоприятна среда за Ripple.
Положителният изход може да проправи пътя за одобряване на XRP ETF, като емитенти като Bitwise и Canary Capital очакват регулаторна яснота. Подобно решение вероятно ще засили институционалния интерес и ще затвърди позициите на XRP във финансовия сектор, отбелязвайки значителен етап за Ripple и по-широкия пазар на криптовалути.
Скорошна кибератака, насочена към профил в социалните медии на правителствен служител на Обединеното кралство, подчерта продължаващите опасения относно крипто измамите онлайн.
Бивш NFT трейдър е изправен пред потенциална присъда в затвора, след като призна, че е укрил милиони печалби чрез недекларирани продажби на дигитални активи.
Изследователи в областта на киберсигурността алармират за появата на нова и все по-усъвършенствана атака, насочена към крипто общността.
Усилията на Австралия за борба с крипто измамите се засилиха, като Комисията за ценни книжа и инвестиции (ASIC) се насочи към 95 компании, за които се твърди, че са участвали в схеми, като например „pig butchering“.