Компанията очаква, че през 2025 г. „няколко държави“ ще приемат Биткойн като част от резервите си.
В прогноза от 30 декември, фирмата заяви, че Биткойн все повече се превръща в дигитално средство за съхранение на стойност, подпомаган от институционален и държавен интерес. Тя също така очаква криптотехнологията да бъде вплетена по-дълбоко във финансовите системи през следващата година, като фокусът се измести от спекулациите към реалната функционалност.
Някои юрисдикции вече намекнаха, че ще добавят BTC към националните си активи. В Хонконг членът на Законодателния съвет У Дзиешуан предложи такъв ход, посочвайки Салвадор и Бутан като примери за по-малки държави, които държат Биткойн.
Той също така отбеляза потенциалното пазарно въздействие на одобряването на спот BTC ETF от страна на САЩ, както и предложението на новоизбрания президент Доналд Тръмп, че Биткойн може да служи като стратегически резервен актив.
Междувременно германската Свободна демократическа партия (СДП) насърчи Европейската централна банка и Bundesbank да разгледат Биткойн, като бившият финансов министър Кристиан Линднер разкритикува бавния темп на приемане на криптовалутите в страната. Той заяви, че Германия може да пропусне възможност, ако други държави се придвижат по-бързо, за да се възползват от потенциала на Биткойн.
Strategy, преименуваната марка на MicroStrategy, се готви да набере до $2.1 милиардa чрез продажба на привилегировани акции като част от продължаващите си усилия да разшири Биткойн портфейла си.
Когато на 22 май Биткойн премина границата от $111,000, с което надмина предишния си рекорд, активността на фючърсния пазар избухна в отговор.
Преди 15 години един програмист, без да подозира, направи история, когато размени 10,000 ВТС за две пици – това е първата документирана крипто покупка.
Рекордните стойности на Биткойн възродиха пазарния оптимизъм, но за разлика от краткотрайния скок, наблюдаван през януари, сегашното рали изглежда е изградено върху по-твърда основа.