Почти шест години след скандалния хак на Cryptopia през 2019 г. ликвидаторите започнаха да изплащат обезщетения на засегнатите потребители на платформата.
Grant Thornton, компанията, която се занимава с процедурата по несъстоятелност на борсата, обяви, че е започнала разпределянето на над 400 милиона новозеландски долара (приблизително $225 милиона) на повече от 10,000 верифицирани потребители, които са загубили средства по време на пробива.
Хакерската атака, при която бяха източени около $16 милиона в различни криптовалути, доведе до окончателния фалит на борсата. Оттогава насам Грант Торнтон работи за разпределяне на възстановените активи чрез процеса на ликвидация, който беше формализиран със стартирането на портала за искове на Cryptopia през 2020 г. Първоначалните плащания бяха извършени в Биткойн и Dogecoin, като в близко бъдеще се планира разширяване на по-нататъшните разпределения.
Тъй като процесът се движи напред, Грант Торнтън изтъкна, че през следващите месеци ще бъдат разпределени още средства на проверените потребители. Екипът по ликвидацията също така отбеляза, че всички непотърсени активи от потребители, които не са успели да се регистрират за портала за искове, ще бъдат използвани за увеличаване на плащанията, което потенциално може да гарантира, че всички отговарящи на условията потребители могат да получат до 100% от първоначалните си загуби.
С продължаващите призиви към останалите притежатели на акаунти в Cryptopia да извършат необходимите стъпки за регистрация и потвърждаване на вземанията си, Grant Thornton се надява да приключи тази фаза на разпределението до началото на новата година. Борсата, някога основен играч на новозеландската крипто сцена, беше изправена пред множество предизвикателства – от хакерската атака до евентуалната си несъстоятелност. Въпреки това процесът на ликвидация продължава да се движи напред, предлагайки известно възстановяване за тези, които са били засегнати от пробива.
Bitget Wallet прави голям еволюционен скок – от приложение за търговия до крипто платформа с пълен набор от услуги.
Доминацията на щатския долар като основна резервна валута в света е изправена пред нарастващи предизвикателства.
Американският сенатор Бил Хагерти вярва, че емитентите на стабилни монети са на път да се превърнат в едни от най-големите притежатели на държавния дълг на САЩ, тъй като регулаторният пейзаж за дигиталните активи, обвързани с долари, се развива.
Базираната в Швейцария Bitcoin Suisse се готви да пробие нова ниша извън Европа, след като получи първоначално регулаторно одобрение в Обединените арабски емирства.