С наближаването на края на 2024 г. Биткойн (BTC) и по-широкият пазар на криптовалути са готови за обещаваща нова година.
С очакванията за силен бичи пазар и потенциални исторически върхове (ATH) за BTC и алткойните през 2025 г., вече се появяват прогнози за следващата година.
Швейцарската крипто банка Sygnum публикува прогнозите си за 2025 г., като подчерта очаквания ръст на институционалните инвестиции. Според банката увеличеният институционален приток може да изстреля цената на Биткойн до нови висоти. Sygnum също така отбеляза, че всеки $1 милиард нетни притоци от спот ETF в САЩ може да повиши стойността на BTC с 3-6%.
Главният директор по въпросите на клиентите на Sygnum, Мартин Бургер, подчерта, че с по-ясните регулации в САЩ и възможността Биткойн да бъде признат за резервен актив на централната банка, през 2025 г. може да се наблюдава значителен ръст на институционалното участие в Биткойн, което потенциално да повиши цените още повече.
Докато перспективите за Биткойн остават положителни, анализаторите на Sygnum са по-предпазливи, когато става въпрос за алткойни. Без благоприятни регулации в САЩ те прогнозират, че алткойните могат да изостанат от Биткойн.
Банката специално изтъкна Закона за финансовите иновации и технологии за 21-ви век (FIT21) и Закона за стабилните плащания като ключови законодателни фактори, които могат да повлияят на бъдещето на криптовалутите.
На 21 април Биткойн премина границата от $87,000, като за последните 24 часа спечели над $3,000 благодарение на дневния ръст от над 3%.
Нова вълна от спекулации се появи на крипто пазара след голямата емисия на стабилни монети от Tether, която по-рано днес тихомълком eмитира USDT на стойност $1 милиард в мрежата на Tron.
Японската инвестиционна компания Metaplanet увеличи притежанията си в Биткойн до над $400 милиона, след като придоби 330 BTC за $28.2 милиона на средна цена от $85,605.
Биткойн се завърна, като за кратко надхвърли $87,000 за пръв път от седмици насам, тъй като условията за ликвидност в световен мащаб се подобряват, а институционалните играчи демонстрират признаци на подновен апетит, макар че опасенията около търговската несигурност в САЩ държат по-широките пазари под напрежение.