Разпределението ще бъде извършено в Биткойн (BTC), Етериум (ETH) или щатски долари, в зависимост от предпочитанията на кредиторите.
Това бележи втория кръг от плащания след обявяването на Celsius в несъстоятелност, като средствата се разпределят между кредиторите с права за възстановяване на неликвидни активи, както е посочено в плана за несъстоятелност на компанията.
След отчитане на административните такси и разходи общата сума на изплатените суми ще бъде приблизително $127 милиона. Част от средствата ще бъдат запазени в резерв, както се изисква от плана.
За да получат разпределението си в криптовалута, кредиторите се нуждаят от активна сметка в Coinbase, която да съвпада с регистрираната в Celsius. За тези, които не са извършили разпределението до 9 ноември 2024 г., плащанията им автоматично ще бъдат обработени в щатски долари.
Междувременно бившият главен изпълнителен директор на Celsius, Алекс Машински, продължава да се сблъсква с правни проблеми. Наскоро федерален съд отхвърли опита му да прекрати две обвинения в измама, свързани с фалита на Celsius, включително твърденията за манипулиране на пазара с CEL токена.
Машински е изправен пред седем наказателни обвинения, произтичащи от срива на компанията през 2022 г., и може да бъде осъден на до 115 години затвор, ако бъде признат за виновен.
В разгара на правните битки процесът по несъстоятелност на Celsius се движи напред, като кредиторите трябва да получат второто плащане, предлагайки известно облекчение след сътресенията. Съдебният процес срещу Машински е насрочен за януари 2025 г.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.
JPMorgan и други големи американски банки са подложени на натиск заради съдебен иск, целящ да премахне новосъздаденото от Бюрото за финансова защита на потребителите (CFPB) „правило за отворено банкиране“.
Крипто пазарът остава твърдо на територията на „алчността“, като индексът на CoinMarketCap за страха и алчността е 69/100 на 19 юли. Въпреки скромния 24-часов спад от 71, индексът вече се задържа над 60 в продължение на 11 последователни дни.